1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
  2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
    2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

عذاب معاویه در عالم برزخ

شروع موضوع توسط BAHRAM3 ‏Aug 10, 2011 در انجمن داستان کوتاه

1. BAHRAM3
    آفلاین

BAHRAM3 دوست تازه وارد

شغل :
    كارشناس مخابرات
    بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم

امام باقر(ع)فرمود:روزى من و پدرم(امام على بن الحسین علیه السلام) به سوى مكه رهسپار بودیم، و هر دو سوار بر استر به راه ادامه مى دادیم، ناگهان استر رم كرد، به جلو نگاه كردیم دیدیم به گردن پیرمردى زنجیرهاى سنگین انداخته اند و او را مى كشانند، و او گفت اى على بن الحسین(ع)آب به من بدهید، پدرم فرمود: این شخصیت«معاویه »است، آب به او نده، خداوند به او آب ندهد.
    و مطابق روایت دیگر، امام صادق(ع)مى گوید: من و پدرم به سوى مكه مى رفتیم در محلى بنام ضجنان(كه یكى از بیابان هاى جهنم است )رسیدیم، پیرمرد را دیدیم كه با زنجیرها او را مى كشانند، و او آب مى خواست، من خواستم به او آب برسانم، پدرم(امام باقر علیه السلام )فرمود: آب به او نده، خدا او را آب ندهد، و مردى به دنبال او بود،و آن زنجیرها را كشاند و او را به درك اسفل دوزخ انداخت.
    توضیح اینكه: این منظره وحشتناك، گوشه اى از جهان برزخ بوده،كه پرده آن براى امام صادق(ع)و امام باقر و امام سجاد(علیه السلام)برداشته شد و دیدند كه چگونه معاویه ناپاك را در عالم برزخ عذاب مى دهند!

محمد محمدى اشتهاردى