1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
  2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
    2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

بهترین بازی های ps2 از دید بازیسازان !

شروع موضوع توسط ArtinBax ‏Nov 7, 2010 در انجمن پلی استیشن Play Station

1. ArtinBax
    آفلاین

ArtinBax دوست تازه وارد

:zz:zz:zz

كنسول PS2 به تازگی 10 ساله شد. كنسولی كه از دید بسیاری از بازیكن ها و بازیسازان بهترین دستگاه بازی تاریخ است. بازی های بیشمار در كنار كیفیت فوق العاده این كنسول، لحظات شاد و فراموش نشدنی برای بازیكن ها خلق كرده بود. به مناسبت تولد 10 سالگی PS2 بزرگترین بازیسازان دنیا لیستی از سه بازی برتری كه طی 10 سال گذشته روی این كنسول بازی كردند را لیست كرده و در مورد آن ها توضیح داده اند.

استیگ آسموسن (Stig Asmussen)
    كارگردان/ استودیو Sony Santa Monica
    بازی فعلی: ؟​
    Grand Theft Auto: Vice City​

GTA III فوق العاده بود و با Vice City آن ها اسباب بازی های بیشتری را برای بازی خلق كردند. بازی بسیار بزرگی بود. مرحله ها تنوع بسیاری داشتند و به خوبی در دل داستان جا می شدند، طوری كه هیچگاه ندیده ایم. همچنین شما مسلما دهه 80 را در این بازی دوست خواهید داشت.​
    Resident Evil 4​
    بهترین Resident Evilی كه تا به حال عرضه شده است. دید دوربین جدید و كنترل جالب خیلی تاثیرگذار بود و بازسازی خوبی از این سری بود. بازی حماسی بود، ولی همچنان جو تاریك و ترسناك گذشته را همراه داشت. مرحله آخر این بازی هنوز یكی از زیباترین مراحلی است كه بازی كرده ام.​

Devil May Cry​
    وقتی این بازی عرضه شد، ما نام آن را "Game Developers May Cry" گذاشتیم. بازی یك سبك خاص داشت، من همیشه آرزوی یك Castlevania 3D به این شكل را داشتم كه DMC نزدیك ترین به آن بود.​

کلیف بلسزینسکی ‍(Cliff Bleszinski)
    كارگردان/ استودیو Epic Game
    بازی های فعلی: Bulletstorm-Gears of War 3-Project Sword​

Grand Theft Auto: Vice City​
    كمی از نكات قوت GTA III را برداشتند و تمام آن ها را اصلاح كردند.​
    Katamari Damacy​
    بازی خیلی تمیز و سرگرم كننده ای بود و از این اسم های مسخره ژاپنی هم داشت.​

Silent Hill 2​
    چون شبیه به فیلم ها و كتاب های كلاسیك ترسناك بود كه همیشه مرا از نظر روحی نابود می كرد.​

اد بون (Ed Boon)​
    كارگردان/ استودیو NetherRealm
    بازی فعلی: Mortal Kombat​

Guitar Hero​
    خلق یك سبك جدید و فروش میلیونی. زیركانه بود.​

God of War​
    عصبانیت بیشتر، شخصیت و خشونتی كه هیچگاه در PS2 تا این حد ندیده بودیم.​

Grand Theft Auto III​
    باید بگویم هیچ وقت این بازی را تمام نكردم، چون وقت نداشتم. ولی بر مبنای همان چیزی كه بازی كردم، خیلی نوآورانه و جدید بود.​

اسکات کمپبل (Scott Campbell)​
    موسس و كارگردان/ استودیو Eat Sleep Play
    بازی فعلی: Twisted Metal​

Metal Gear Solid 3: Snake Eater​
    طرحی بسیار خوب از مخفی كاری و یك گیم پلی با اشكن بسیار با كیفیت.​

Gran Turismo 3: A-Spec​
    خیلی جالب بود كه ماشین واقعی خودم را برانم، چون ماشین ها واقعا واقعی به نظر می رسیدند و مثل یك ماشین واقعی باید كنترلشان می كردید و همچنین صدای واقعی هم داشتند.​

Katamari Damacy​
    عجیب، ولی كاملا تازه و اعتیاد آور. زنگ تفریح بسیار خوبی در بین بازی های سنتی بود.​

دیوید کیج (David Cage)​
    رئیس و كارگردان/ استودیو Quantic Dream

ICO​
    نمایش این بازی عمق و پیچیدگی همدلی را نشان می داد. حس واقعی شاعرانه با آن پایان فراموش نشدنی، این بازی را یكی از بهترین بازی ها می كند.​

Rez​
    یك نوآوری واقعی بر مبنای تركیب كردن عكس ها. این بازی نشان داد بازی ها می توانند نفسانی هم باشند.​

Okami​
    شاید آخرین بازی بزرگ PS2. گرافیك بی همتا و گیم پلی بر مبنای نقاشی كشیدن. بازی بزرگی بود، همراه با روحیه ای زیبا و اتمسفری جذاب.​

الکس ایوانس (Alex Evans)​
    كارگردان تكنیكی/استودیو Media Molecule
    بازی فعلی: LittleBigPlanet 2​

Burnout 3: Takedown​
    چون احساس فوق العاده ای به شما می دهد و آن ها واقعا صحنه های سرعت را خیلی خوب در آورده بودند. این بازی لذت بخش است، حتی اگر در رانندگی حرفه ای نباشید، مثل من.​

ICO و Shadow of the Colossus​
    چون این ها بازی هایی هستند كه من آرزو می كردم ای كاش من آن ها را می ساختم. اتمسفر این بازی ها هنوز كه هنوز هست، توسط هیچ بازی تكرار نشده. منتظر The Last Guardian هستم.​

چت فالیسزک ‍(Chet Faliszek)​
    نویسنده/استودیو Valve
    بازی فعلی: Portal 2​

Grand Theft Auto: San Andreas​
    این محبوب ترین بازی در این سری است. رانندگی كردن در یك اتوبوس با گنگسترها و تصرف قلمروهای شهر بسیار لذت بخش بود.​

SSX2​
    یك كوهستان همراه با آهنگ های زیبا. یك بازی Snowboard خیلی زیبا خلق كرده بود.​

Burnout 3: Takedown​
    تصادف های وحشتناك ماشین می توانند جالب باشند، مخصوصا وقتی این بازی را با دوستانتان انجام دهید.​

نیت فاکس (Nate Fox)​
    كارگردان/ استودیو Sucker Punch
    بازی فعلی: inFamous 2​

God of War​
    سخت است كه در مقابل بازی با گرافیك زیبا و دوربینی فوق العاده مقاومت كنید. كسانی كه این بازی را ساختند، همانند كریتوس كله خر بوده اند.​

Ratchet and Clank: Going Commando​
    اسلحه های بی شمار، آدمك هایی برای منفجر كردن، دنیای بزرگ برای اكتشاف. فوق العاده است.​

Grand Theft Auto III​
    این بازی با روان من بازی كرد. ستاره های تحت تعقیب، خودشان یك بازی مستقل بودند.​

تاشا هریس (Tasha Harris)​
    طراح ارشد/استودیو Double Fine
    بازی فعلی: Costume Quest​

Okami​
    منحصر به فرد. الهام گرفتن از هنر و لذت بازی با یك قلمو. واقعا بازی حماسی بود.​

Frequency​
    بازی ریتمی از Harmonix كه مقدمه ای بود برای Guitar Hero و Rock Band​

Final Fantasy XI​
    درجه سختی آخر بازی گاه نا امید كننده بود، ولی این MMORPG با كیفیت، خلاقیت و لذت زیادی در نبردها و كلاس ها داشت.​

تاد هاوارد (Todd Howard)​
    كارگردان/استودیو Bethesda​
    بازی فعلی:؟​

Grand Theft Auto III​
    بازی بزرگی كه خیلی ها سعی كردند شبیه به آن كار كنند و شكست خوردند. عمق زیادی پشت این بازی است.​

Gran Turismo 3: A-Spec​
    فكر كنم این بازی ای بود كه كنسول PS2 را به عنوان یك كنسول نسل بعد معرفی كرد. گرافیك فوق العاده از قبل بهتر شده بود و اگر شما عاشق ماشین بودید، صد درصد این بازی را داشتید. بزرگ و عمیق و البته آسان برای بازی كردن.​

SSX​
    بهترین بازی زمان Launch كنسول PS2. چرا نباید چنین بازی را در این نسل داشته باشیم؟​

هرمن هالست (Hermen Hulst)​
    موسس و كارگردان/استودیو Guerrilla
    بازی فعلی: Killzone 3​

God of War​
    در زمان خودش از نظر حماسی بودن از هر بازی جلوتر بود. روایتی زیبا با گرافیكی بسیار چشم نواز.​

ICO​
    طراحی سمعی و بصری زیبا با معماهای جالب تجربه ای را خلق كرد كه احساسات را به هر بازیكنی منتقل می كند.​

Grand Theft Auto: San Andreas​
    تنوع فراوان در گیم پلی از مرحله مخفی كاری گرفته تا جنگ بین خلافكارها، بازی كاملا یك پارچه ای را خلق می كرد.​

دیوید جفی (David Jaffe)​
    موسس و كارگردان/ استودیو Eat Sleep Play
    بازی فعلی: Twisted Metal​

ICO​
    روح نواز، احساسی و یك بازی ماجراجویی فوق العاده. مردم بازی می كنند و هنر آن را تحسین می كنند و هیچ وقت چنین بازی را فراموش نمی كنند. معماهای جالب با كاوش های لذت بخش كاری می كنند كه این بازی یكی از بهترین عناوین تاریخ باشد.​

Devil May Cry​
    سبك خاصی داشت و سرگرم كننده و فوق العاده باحال بود. من هیچ وقت فراموش نمی كنم. وقتی این بازی را در E3 انجام دادم و گفتم: "یا گاو مقدس، تكنولوژی چه پیشرفتی كرده و فكر نكنم حتی ما به گرد این ها هم برسیم".​

Way of the Samurai​
    كلیت بازی نیاز به كار بیشتر داشت، ولی من داستان متغیر كه بر مبنای كارهای من تغییر می كرد را دوست داشتم. فكر می كردم در داستان آن زندگی می كنم. از بعضی جهات داستان فعل و انفعالی این بازی هنوز بی نظیر است.​

کن لوین (Ken Levine)​
    كارگردان/ استودیو Irrational Games
    بازی فعلی: BioShock: Infinite​

Dark Cloud 2​
    این بازی تركیبی از Diablo، Sim City ،Tiger Woods Golf و Pokemon بود. اگر مجبور باشید یك بازی در تمام زندگیتان تجربه كنید، به نظر این بازی است.​

Mercenaries​
    دزدیدن یك تانك و تخریب كردن مجسمه رهبر، آیا كاری بهتر برای بعد از ظهرهای شنبه سراغ دارید؟​

Culdcept​
    مجموعه عشق بچه گانه و مونوپلی. باور نمی كنید؟ به خودتان بخندید، چون این واقعی است.​

استیو پاپوتسیس (Steve Papoutsis)​
    تهیه كننده/ استودیو Visceral Games
    بازی فعلی: Dead Space 2​

Okami​
    طراحی هنری بسیار زیبا و نوآوری در استفاده از آنالوگ سمت چپ. وجود شخصیت یك گرگ در نقش اول خیلی زیبا بود.​

Persona 3​
    سیستمی بسیار عمیق و داستانی عجیب و همچنین سیستم نوآورانه دوست یابی.​

The Lord of the Rings: Return of the King​
    یك Hack & Slash فوق العاده با داستانی زیبا. همچنین این بازی بخش Co-Op آنلاین داشت و كسی تا به حال شبیه به آن را ندیده بود. بهترین بازی ساخته شده از روی فیلم.​

تد پرایس (Ted Price)​
    موسس و رئیس/استودیو Insomniac​

SSX​
    سیستم Combo عالی. عمق فوق العاده و بسیار اعتیاد آور. این تنها بازی ورزشی PS2 است كه من دارم، چون زیاد به این سبك علاقه ندارم.​

Guitar Hero​
    بازی كه یك سبك جدید خلق كرد و احتمالا باعث شد خیلی ها گیتار واقعی هم یاد بگیرند.​

Gran Turismo 4​
    همه چیز این بازی بسیار بسیار با دقت كار شده و پالیش شده بود. من هنوز كه هنوزه متوجه نمی شوم آن ها چطور چنین گرافیكی خلق كردند.​

تیم شیفر (Tim Schafer)​
    رئیس،کارگردان/استودیو Double Fine
    بازی فعلی: Costume Quest​

Katamari Damacy​
    این بازی مرا به یک دنیای دیوانه برد که هیچ وقت نمی خواستم آن را ترک کنم. از اندازه یک موش به انداره یک سیاره بزرگ رسیدن برای من خیلی جالب بود.​

Okami​
    دویدن در یک دنیای نقاشی شده به دور از نیروی شر. بسیار زیبا بود.​

We Love Katamari​
    بله درست است، دو بازی Katamari، حرفی برای گفتن دارید؟ منصفانه نیست؟ خب، خیلی بد است، چون هر دوی آن ها را دوست دارم.​

وارن اسپکتور (Waren Spector)​
    کارگردان/ استودیو Disney Interactive
    بازی فعلی: Epic Mickey​

ICO​
    به یک دلیل، هنر و تصاویر آن بسیار زیبا بود. تمام این زیبایی ها پنجره ای رو به دنیایی واقعی تر از هر دنیای خلق شده در صنعت بازی، باز می کرد. شما تاریخ را در این بازی واقعا حس می کنید، جوری که در هیچ بازی دیگری وجود نداشته است.​

Ratchet & Clank​
    من همیشه از سری Ratchet & Clank الهامات زیادی گرفته ام. فکر کنم به این خاطر است که یک سبک را به طور خاصی تعریف می کند. تلفیق سبک RPG با اکشن همراه با معماهای جالب. این بازی ها خیلی جذاب هستند و البته سرگرم کننده.​

Grand Theft Auto III​
    من یکی از طرفداران بزرگ ایده سرقت ماشین در این بازی هستم. دنیای باز و Sandbox گونه با آزادی عملی بسیار بالا، ایده GTA است. این بازی بیشتر به خلاقیت بازیکن وابسته است تا بازیساز.​

ایوان ولز(Evan Wells)​
    رئیس/استودیو Naughty Dog

Fatal Frame II: Crimson Butterfly​
    ترسناک ترین بازی که تا به حال انجام دادم. در بعضی مواقع مجبور بودم دسته را زمین بگذارم، چون خیلی می ترسیدم ادامه بدهم.​

ICO​
    مطمئن نیستم این جواب قطعی من باشد، ولی مجبورم ICO را جزو 3 بازی برترم بنامم. تجربه ای فوق العاده از همان ابتدا تا انتها. هنوز هم پس از 10 سال برایم جذاب است.​

Resident Evil 4​
    این بازی همه چیز داشت و روی خیلی از بازی هایی که بعدا عرضه شد تاثیر گذاشت، از جمله بازی هایی که ما در Naughty Dog می سازیم.​

تیم ویلیتس (Tim Willits)​
    کارگردان/استودیو id Software
    بازی فعلی: Rage​

Shadow of the Colossus​
    به بازیکن ها و بازیسازها یاد داد چیزی بیشتر از مبارزه کردن با یک Boss همراه با یک راکت است.​

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty​
    تعریفی از این که یک بازی PS2 باید چطور باشد. سینمایی، داستان قوی و اکشن جذاب باعث شد که این بازی نزدیک به یک عنوان کامل باشد.​

Silent Hill 2​
    ترسناک ترین بازی روی PS2. داستان فوق العاده با اکشنی ترسناک.​

@};-هیچ بارانی جای پای تو را از کوچه ی قلبم نخواهد شست.@};-