1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
  2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
    2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

>>>حمایت داریوش اقبالی از شاهین نجفی<<<

شروع موضوع توسط FINISH ‏May 15, 2012 در انجمن تصاویر و مطالب جالب و خواندنی

1. FINISH
    آفلاین

FINISH داره خودمونی میشه!

• مهم بودن خوبه ولی خوب بودن خیلی مهم تره . . .
    شغل :
    DANESHJOO
    دوستانم،

تضادهای زمانه به ما امان نمی دهد. در زمانی که در یک سوی دنیا، بنیاد فیرپلی در سوئیس نشان «هنر برای آزادی» را به جعفر پناهی در ایران اهدا می کند، در آن سوی دنیا در ایران، سرزمینی که اعلامیه حقوق بشر را به جهانیان اهدا کرد، حکم مرگ برای هنرمند جوانی در آلمان صادر می شود.

در رابطه با ترانه «مصلوب» که با یاد شاهین نجفی در این صفحه قرار دادم، پیام های زیادی دریافت کردم، پیام هایی که نشان از تضادهای شدید فرهنگی و فکری درون جامعه ما دارد. همانطور که از نظرات شما پیداست، در رابطه با شاهین نجفی، هنر او، مرام و کلام او، نظر بسیاری از شما با بسیاری دیگر متفاوت است. اثر منتشر شده اخیر او هم نظرات متفاوتی را به وجود آورده، بسیاری آن را توهین آمیز می دانند ولی بسیاری دیگر در راستای آزادی اندیشه و بیان. بسیاری آن را می پسندند و بسیاری دیگر خیر. هرکدام از این نظرات محترم و قابل بحث است و تبادل آنها برای رسیدن به نقطه ای مشترک لازم است.

من تنها با بعضی از آثار شاهین ارتباط برقرار کرده ام، چرا که سبک او و ترانه هایش با سبک من که از نسلی دیگر هستم هم‌خوانی ندارد. از یک سو برخی از سنت‌شکنی های او در سبک و محتوا را می پسندم ولی از سویی دیگر برخی از عقاید او، و خصوصا نحوه بازگو کردن آنها، با عقاید و منش و روش من همسو نیست. اما آنچه مرا وا داشت تا با «مصلوب» یادی از شاهین نجفی کنم، فراتر از شخصیت او، آثار او، کلام او و اختلافات عقیدتی ماست. سرزمین ما تاریخچه سیاهی در سانسور، سرکوب و شکستن قلم ها، هنرها و فریادها دارد. معتقدم کلام رسای «اردلان سرفراز» در «مصلوب» این درد قدیمی و فراگیر در جامعه و فرهنگمان را به روشنی بازگو میکند، دردی که اکثر ما به عنوان عامل و یا معلول با آن درگیر هستیم. سی و سه سال پیش که این ترانه را اجرا کردم، برایم روایتی شخصی بود، چند ماه پیش اجرایی زنده از آن را در کنسرتم به احمد باطبی تقدیم کردم، دیروز برای شاهین نجفی به اشتراک گذاشتم، و چه بسا در آینده برای فرزندانی دیگر از سرزمینم که به جرم گفتن، مصلوب شوند. «مصلوب» روایت درد مشترک بسیاری از ما بوده و هست.

به اشتراک گذاشتن «مصلوب» از طرف من به یاد شاهین نجفی، دلیلی فراتر از اثر اخیر او دارد، هدف من تایید محتوی و کلام آن اثر نیست بلکه برای برجسته کردن نحوه برخورد با اوست. شاید هم به منظور یادآوری جایگاه فکری و فرهنگی که ما هنوز در این جهان و زمان بر آن ایستاده ایم. از خود سوال کنیم ما کجای جهان ایستاده ایم که هنوز هم به گناه صدا و با جرم گفتن، به راحتی حکم قتل انسانی صادر می شود؟ حتی اگر گفتار او را توهین آمیز تلقی کنیم. ما کجای زمان ایستاده ایم که برای اجرای چنین حکمی جایزه تعیین می شود؟ از نظر فرهنگی ما هنوز کجا ایستاده ایم که هر بار هزاران نفر به دیدن «جشن»های اعدام در میادین شهر می روند؟ ما کجا ایستاده ایم که این چنین نسبت به ارزش زندگی و انسان بی تفاوت شده ایم؟ به راستی ما هنوز کجای این جهان و زمان ایستاده ایم؟

داریوش

منبع : صفحه ی فیسبوک داریوش اقبالی ...
  2. MOHSEN MA
    آفلاین

MOHSEN MA داره خودمونی میشه!

• ....

من تنها با بعضی از آثار شاهین ارتباط برقرار کرده ام، چرا که سبک او و ترانه هایش با سبک من که از نسلی دیگر هستم هم‌خوانی ندارد. از یک سو برخی از سنت‌شکنی های او در سبک و محتوا را می پسندم ولی از سویی دیگر برخی از عقاید او، و خصوصا نحوه بازگو کردن آنها، با عقاید و منش و روش من همسو نیست.

من کلا نمیپسندم شاهینو الان که دیگه تنفر خاصی نسبت بهش دارم
  3. K@MR@N
    آفلاین

K@MR@N داره خودمونی میشه!

شغل :
    زاخارِ اصلـــی
    آهنگ مصلوب رو دان کنید مثل اینکه تو اون آهنگ حمایت کرده

4. .Soren.
    آفلاین

.Soren. مدیر بازنشسته

شغل :
    ناتوانترين مردم کسي ست که از دعا کردن واماند.امام
    [FONT=&amp]/فـــرِياد زدســتِ فلکِ شــعبده باز *** آزاده به ذلـت و گدازاده به ناز/
    [/FONT]
    [FONT=&amp]/نرگس زبرهنگِي سرافکنده به زِر *** صــد پيرهـن حــرير پو شيـده پِياز/[/FONT]
  5. FINISH
    آفلاین

شغل :
    DANESHJOO
  6. FINISH
    آفلاین

شغل :
    DANESHJOO

[h=1]Rapper Faces Death Threats in Iran Over Song[/h]
    [h=6]By THOMAS ERDBRINK[/h][h=6]Published: May 14, 2012[/h]

• [*=left]

TEHRAN — With lyrics that tread on ultrasensitive topics and an album cover that shows the dome of a mosque in the shape of a woman’s breast, Shahin Najafi is an international rapper who elicits an intense reaction here.

[h=6][/h]
    Shahin Najafi is accused of insulting a revered Shiite imam

But Mr. Najafi’s latest song, “Naghi,” named after a Shiite saint, has prompted a particular uproar. Opponents of Mr. Najafi are using a recent fatwa by a leading cleric, Ayatollah Lotfollah Safi-Golpayegani, which labels all those insulting the 10th Shiite imam, Ali al-Hadi al-Naqi, also known as Imam Naghi, as apostates. An Islamist Web site then offered a $100,000 bounty to anyone who kills Mr. Najafi, who was born in Iran, raps in Persian but lives in Germany. In his song, Mr. Najafi asks for Imam Naghi to return instead of the 12th imam, the Shiite messiah. He cynically raps that Iranians are ready to sacrifice themselves with the imam’s help to solve problems like “shallow slogans” and “Chinese-made prayer rugs.” The song is laden with rough street language. Shia-Online.ir, an Iranian Web site, said that Mr. Najafi had gone too far in insulting the imam, who is revered by Shiite Muslims. The site’s manager, Fouad Ebadi, said the $100,000 bounty was offered by someone from an Arab state on the Persian Gulf. “We do not want to reveal his identity, in order to protect him,” he said. Mr. Najafi, 31, said he did not intend to criticize Islam. “I thought there would be some ramification,” he told Deutsche Welle, a German broadcaster, according to Reuters. “But I didn’t think it would upset the regime that much. Now they are taking advantage of the situation and making it look like I was trying to criticize religion and put down believers.” On Facebook, which millions of young Iranians use for heated debates on subjects that state television will never discuss, several pages attacking and defending Mr. Najafi have popped up. One page, liked by nearly 1,000 people, showed a picture of the rapper with the text, “We will kill you, you animal.” Mr. Najafi’s supporters called for the page to be closed and said his song was an example of free speech. Being labeled an apostate could be punishable by death under Islamic laws in Iran. Still, the fatwa is different from the religious death verdict issued in 1989 by the Ayatollah Ruhollah Khomeini against the British writer Salman Rushdie over his book “The Satanic Verses” because it was made by a religious leader who has no political role. “Just as Florida pastor Terry Jones, who last month burned Korans, does not represent the United States government, this fatwa does not represent the government of Iran,” said Sadollah Zarei, a columnist for the hard-line state Kayhan newspaper. “This is done by a religious group in our society.”
    Ramtin Rastin contributed reporting.​

Correction: May 15, 2012An earlier version of this article misspelled the first name of the rapper as Shanin Najafi. He is Shahin Najafi.​
  7. ! ! I R A N ! !
    آفلاین

! ! I R A N ! ! داره خودمونی میشه!

• الهم عجل لوليك الفرج
    شغل :
    студент
    وب سایت:
    خواننده رپ با تهدید به مرگ در ایران بیش از آهنگ

توماس ERDBRINK

تاریخ انتشار: اردیبهشت 14، 2012

تهران - با اشعار که در مورد موضوعات ultrasensitive و جلد آلبوم است که نشان می دهد که گنبد مسجد در شکل پستان یک زن آج، شاهین نجفی، رپر های بین المللی که موجب یک واکنش شدید است.

شاهین نجفی است که متهم به توهین به امام احترام شیعه

اما آخرین آهنگ آقای نجفی، "نقی" به نام بعد از سنت شیعه، باعث داد و بیداد خاص. مخالفان آقای نجفی با استفاده از یک فتوا که اخیرا توسط یک روحانی برجسته، آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی که برچسب همه کسانی که به توهین به 10 امام شیعیان، علی هادی، نقی، امام نقی نیز شناخته می شود، به عنوان مرتد است. یک وب سایت اسلامی و سپس ارائه جایزه 100.000 دلار برای هر کسی که می کشد آقای نجفی، که در ایران متولد شد، شعرهای رپ به زبان فارسی اما زندگی در آلمان است. در آهنگ او، آقای نجفی می پرسد نقی امام برای بازگشت به جای امام 12th، مسیح موعود شیعیان است. او طلبانه شعرهای رپ رو تلفظ می شود که ایرانی ها آماده خود را با کمک امام قربانی برای حل مشکلات مانند شعار "سطحی" و "فرش نماز چینی ساخته شده است." این آهنگ با زبان خشن خیابان لادن است. شیعه Online.ir، یک وب سایت ایرانی، گفت که آقای نجفی بیش از حد در توهین به امام، است که توسط مسلمانان شیعه مورد احترام رفته بود. مدیر سایت، فواد عبادی، گفت که فضل 100.000 دلار توسط کسی که از یک کشور عربی در خلیج فارس ارائه شد. "ما نمی خواهیم که هویت خود را به فاش کردن، به منظور محافظت از او را،" او گفت. آقای نجفی، 31 ساله، گفت او قصد ندارد به انتقاد از اسلام است. گفت: "من فکر می کردم وجود داشته باشد برخی از پی آمدهای" دویچه وله، رادیو تلویزیون آلمان، به گزارش رویترز. "اما من فکر نمی کنم آن را رژیمی که بسیار ناراحت است. در حال حاضر آنها با استفاده از وضعیت و ساخت آن نگاه مثل من در تلاش بود به انتقاد از دین و از بین بردن مؤمنان است. "در فیس بوک، که میلیون ها نفر از جوانان ایرانی برای گرم از بحث در مورد موضوعات استفاده کنید که تلویزیون دولتی هرگز مورد بحث، چند صفحه حمله و دفاع آقای نجفی ظهور کرده اند. یک صفحه، دوست نزدیک به 1000 نفر، نشان داد یک عکس از رپر با متن، "ما شما را، کشتن شما حیوانی." حامیان آقای نجفی به نام صفحه بسته می شود و گفت: آهنگ خود را به عنوان مثال از آزادی بیان بود است. از برچسب مرتد می تواند مجازات مرگ تحت قوانین اسلامی در ایران. با این حال، فتوا متفاوت است از حکم اعدام مذهبی در سال 1989 توسط آیت الله روح الله خمینی علیه سلمان رشدی نویسنده بریتانیایی صادر شده بیش از کتاب خود "آیات شیطانی" به دلیل آن را توسط یک رهبر مذهبی که هیچ نقش سیاسی ساخته شده بود. فقط به عنوان کشیش فلوریدا تری جونز، که در ماه گذشته سوزانده قرآن، آیا دولت ایالات متحده نشان دادن نیست، این فتوا می کند دولت ایران را نمایندگی نمی گفت: "سعدالله زارعی، ستون نویس روزنامه تندرو کیهان دولت. "این است که توسط یک گروه مذهبی در جامعه ما انجام می شود."
    رامتین راستین گزارش کمک کرده است.

اصلاح: مه 15، 2012An از نسخه های قبلی این مقاله غلط املایی نام برای اولین بار از رپ به عنوان Shanin نجفی. شاهین نجفی
  8. ! ! I R A N ! !
    آفلاین

! ! I R A N ! ! داره خودمونی میشه!

• الهم عجل لوليك الفرج
    شغل :
    студент
    وب سایت:
    گوگل ترانسليت
    بنده اصلا نخواندم..فقط خواستم کمکي کرده باشم...مشکلي داشت ممنون ميشم حذف کنيد..وقت خودند هم ندارم
    @};-
  9. shahrgham
    آفلاین

shahrgham دوست تازه وارد اخراج شده

شغل :
    بیکار
  10. (Moh@mm@d)
    آفلاین

(Moh@mm@d) دوست تازه وارد

اون عکس داداشم مفهوم داره هر کسی متوجه نمی شه...اینم صرفا برای اطلاع گفتم.
  11. anoosh
    آفلاین

anoosh داره خودمونی میشه!

• سن 113 :yoho:yoho:yoho
    شغل :
    همکار بابام
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست ... درود بر شرف موسیقی ایران ، سلام بر داریوش بزرگ
  12. Ka3Ra
    آفلاین

Ka3Ra کاربر فعال بخش سرگرمی

• اگه میخواد جوون بیاد از Juan تا دسامبر بده :))
    شغل :
    پستر عادی
    وب سایت:
    دوستان این نظر شخصی خود شاهین نجفی و داریوش اقبالی است این عقاید خود ان هاست پس این عقاید شخصی ان ها نه به من و نه به شما دوستان ربط دارد از اینکه تند حرف زدم عذر میخواهم @};-ببخشید@};-در ضمن من طرفداری هیچ یک از افراد مذکور را نمیکنم و نخواهم کرداین نظر شخصی خودم است @};-