باز و یسته کردن سایدبار
 1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
 2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
  2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

گنج یابی و کشف عتیقه ها

شروع موضوع توسط n@DER ‏Feb 18, 2012 در انجمن تاریخ و باستان شناسی

 1. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  گورستانها و انواع قبرها

  از بهترین جای آن شروع میکنیم که گورستان گبریان است.
  خیلی از مردم عقیده دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران است ولی این موضوع درست نیست.
  گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمیشود. گبریان دین زردتشت داشتند.
  حالمیخواهیم ببینیم که قبرهای دوران قبل از اسلام به چه شکلی بوده اند و نوعدفن کردن اجساد به چه صورت بوده است. در زمان پیش از اسلام قبر زنها گرد ومدور بوده است و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلثبوده است. بعضی ها را نیز در خمره میگذاشتند.
  در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده است که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.
  دربسیاری از قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد نیز گذاشته میشده است که بستگیبه پول داری یا بی پول بودن مرده است. مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسیمانند شمشیر زره وخیلی چیزهای دیگر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بیبضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمندنیست.
  نوع دیگر قبرها قبر پیغمبری است که اگر شما آن را بشکافید هیچچیزی درون آن یافت نمیشود نه جنازه نه اموال. این قبرها چند پوش هستند وتازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.
  قبرهایینیز وجود دارد که به صورت ایستاده است. این قبرها متعلق به یک سری ازایرانیان است که معتقد بودند آنها را باید ایستاده به خاک سپرد.
  بسیاریاز خلاف کاران را نیز به صورت ایستاده در میان دیوارهای قلعه ها و جاهایدیگر زنده به گور میکردند که خود اینها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است.
  بعضی از قبرها به صورت کشویی است که مربوط به رومیان است که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.
  یک نوع قبر هم داریم که به آن قبر دخمه ای گفته میشود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است.
  جنازه قبرهای خمره ای همیشه به صورت نشسته بوده است و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره میگذاشتند و دفن میکردند.
  وقتیدر جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفنمیکردندکه نمونه این قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجودمیباشد که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزارکشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.
  در گذشته ماگورستانهای دسته جمعی نیز داریم که متعلق به افراد مریض است. در جاهائی کهوبا یا طاعون میآمده جنازه افراد را به صورت دسته جمعی دفن میکردند. درهمینجا یک مطلب بسیار مهم را برایتان بگویم و آن اینکه کسانی که قبری رامیشکافند خیلی باید مواظب باشند و بفهمنه که جنازه مریض هست یا نیست وحتماٌ باید استخوان شناس باشند و یا بتوانند استخوان اشخاص مریض را ازاستخوان افراد سالم تشخیص دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.
  همیشه وقتی میخواهید قبری را باز کنید حتماٌ از دستکش و ماسک حسابی استفاده کنید.
  جنازههایی که در غارها و ذاغه ها میباشد و جنازه هایی که در صحرا میباشد وجنازه هایی که در کوهستانها میباشد از نظر ماهیت کاملاٌ با هم متفاوت است.
  هر قبرستان و هر کوری دارای اموال نمیباشد. چون بسیاری از مردم فقیر بوده اند و بدون اموال دفن میشدند.
  درهر قبرستان تعدادی قبر سلطانی وجود دارد که دارای اموال میباشند که بایدنتوانید آنها را تشخیص دهید و از روی بعضی شواهد تشخیص آنها امکان پذیراست.
  اکثر گورستانها در سینه کشی ها و کنار رودخانه ها میباشد. دربسیاری از قبرستانها یک چهارطاقی نیز میباشد که نشان میدهد در میان آنچهار طاقی شخص مهمی فوت کرده است و اکثرا دارای اموال میباشند.
  درایران قبرهای یهودی نیز بسیار است که نوع قرار کرفتن سنگ آنها متفاوت استو میتوان از روی سنگ قبر فهمید که این قبر متعلق به یک یهودی است.(سنگ قبریهودیان دارای فلش است).a
  و مطلب آخر در مورد کسانی که به حفاری میروندو میگویند در سه متری یا چهار متری یک طابوت طلا یا یک جنازه مومیایی پیداکرده ایم. اینها همه دروغ است. شخصیتهایی را که درش طابوت طلا یا نقره یاسنگ یشم میگذاشتند همیشه در عمق بالای بیست متر دفن میکردند. و در عمق کماینکار انجام نمیشد. برای این جنازه ها حتماٌ اطاقی از ساروج درست میکردندو آن را آنقدر پایین میبردند که از گزند جانوران خاک به دور باشد و همچنیندزدان نتوانند گزندی به جنازه و اموال آن بزنند. در کنار این جنازه هاحتماٌ اموال فراوان وجود دارد و کنیزان و نوکران آنها را نیز با جنازهاربابشان زنده به گور میکردند. پس اگر کسی گفت جنازه ای در آورده بدوناموال بدانید که احتمال دروغ گفتن آن زیاد است.   
 2. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  درخت و انواع آن[FONT=arial]:[/FONT]

  [COLOR=teal]در ایران انواع مختلف درخت وجود دارد[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]در گذشته درختانی که عمر[/COLOR][COLOR=teal]طولانی داشتند برای نشانه استفاده میشدند و در بیشتر جاهایی که اموال[/COLOR][COLOR=teal]گذاشته می شد درختی هم کاشته می شد که بعدها پیدا کردن جا راحت باشد[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درختانی که بیشتر برای اینکار استفاده می شد به ترتیب زیر میباشد[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]بوته گز که در حدود شش هزار سال عمر میکند[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت سرو که در حال حاضر چهار هزار ساله آن وجود دارد[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت داغداغان که در حال حاضر چهار هزار و پانصد ساله آن هست[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت آزاد که دو هزار سال عمر میکند و در جنگلهای شمالی ایران به وفور یافت میشود[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت[/COLOR][COLOR=teal]چنار که حدود هفتصد سال عمر میکند و پس از آن هر سال یک بار خود کشی میکند[/COLOR][COLOR=teal]و خود را میسوزاند تا از بین برود که این خود سوزی هم چندین سال طول[/COLOR][COLOR=teal]میکشد. مانند درخت چنار امامزاده صالح که حدود نهصد سال قدمت دارد[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت نارون حدود پانصد سال عمر میکند[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت سنجد نیز حدود پانصد سال عمر میکند[/COLOR][COLOR=teal].[/COLOR]
  [COLOR=teal]درخت زالزالک ودرخت توت وحشی هم عمرشان زیاد و بیشتر در آذربایجان به عنوان نماد بکار رفته اند[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]درختهایی[/COLOR][COLOR=teal]با عمر طولانی اکثرا نشانه بار است و بار هر کدام از آنها با دیگری متفاوت[/COLOR][COLOR=teal]است به فرض اموالی که در نزدکی بوته گز یافت میشود با اموالی که در کنار[/COLOR][COLOR=teal]سرو یافت میشود همیشه متفاوت بوده است[/COLOR][COLOR=teal].
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]اینم یک مطلب در مورد درختان[/COLOR][COLOR=teal]
  [/COLOR]
  [COLOR=teal]ممکنه درختانی از قلم افتاده باشند ، ذهنم اینقدر یاری کرد ، به بزرگی خودتون ببخشید[/COLOR][COLOR=teal].[/COLOR]   
 3. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][COLOR=black]گنج نامه ها[/COLOR]
  [B][COLOR=teal]گنج نامه کتابهایی بوده است که حاوی مکانهایی است که در آنجا گنجی دفن میباشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]تمام کسانی که صاحب گنج نامه بوده اند همه دارای علوم غریبه و علوم قدیمی میباشند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]تعدادی از گنج نامه ها به شرح زیر است: گنج نامه الوان هندی ، گنج نامه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]احمد وزیر ، گنج نامه ملاصدرا ، گنج نامه قائم مقام فرهانی ، گنج نامه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میرزا مکتب خان تبریزی ، گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها (که به دو خط[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]شجر ایستاده و شجر خوابیده نوشته شده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]).[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]همچنین موبدان قبل از اسلام همگی دارای گنج نامه بوده اند. چون همگی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]آنها در زمان خودشان امانت دار بوده اند و از اموال مردم حفاظت میکردند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]موبدان خود به دو قسمت تقسیم میشوند. اول موبد که اموال مردم نزد آنها به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]امانت گذاشته میشده است. و موبد موبدان که از اموال درباریان و پادشاهان[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]حفاظت میکردند و نقش امین و کاتب شاهان را نیز بر عهده داشتند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]به همین دلیل است که قبر موبد موبدان همیشه بارهای نفیسی در خود دارد و جزو قبرهای بسیار با ارزش است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]گنج نامه ها چه آنهایی که توسط اشخاص نوشته شده است و چه آنهایی که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]موبدان آنها را نوشته اند همگی به رمز است و طلسمات سنگینی نیز دارند و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]چون افرادی که این گنج نامه ها را نوشته اند به علوم غریبه آشنا بوده اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]رموز سنگینی برای گنج نامه ها گذاشته اند و ترجمه آنها کار استادانی است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]که به خط شناسی و طلسمات آگاهی کامل داشته باشند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR]


   
 4. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][COLOR=black]گنج نامه ها[/COLOR]
  [B][COLOR=teal]گنج نامه ها اکثرا روی سنگ[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن میباشد. ولی اکثر گنج[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]بیشتر نوشته های روی پوست را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته میشده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اکثر نوشته های روی پوست با[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خون گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میشود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پس این مورد رو اشتباه نکنیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پوستها در زمان خود دباغی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میشدند و مواد مخصوصی مانند رزین و روعن به آنها میخورده است که عمر پوست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]رو بالا میبرده و مقاومت آن را بسیار زیاد میکرده. این پوستها اگر در جای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر میکنند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پوستها را اکثرا در جای خشک[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]کمتری برخور کند سالم تر میماند و عمر آن طولانی تر میشود[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ولی باز هم مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میسده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT][/COLOR][INDENT=5][/indent][/FONT][INDENT=5][/indent][/COLOR][INDENT=5][/indent][/FONT][INDENT=5][/indent][/B][INDENT=5][/INDENT]

  [/COLOR]
   
 5. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][B][COLOR=fuchsia]طبیعی ، مومیائی ، شیمیائی[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]یکی از مسائلی که در محافل حفاری بسیار رایج است و تمام شما نیز[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]چیزهائی در ارتباط با آن شنیده اید یا فیلمهای در ارتباط با آن دیدهاید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]جسد مومیائی است که ریشه آن در مصر باستان هست و مردم ما به اشتباه فکر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میکنند در ایران هم به وفور یافت میشود ، در صورتی که اینطور نیست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در ایران تعداد کمی مومیائی وجود دارد که آن هم متعلق به دوران هخامنشیان هست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]وقتی ایران مصر را شکست داد و آنجا را به کشور پهناور ایران ضمیمه کرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]، دخترانی زیبا از درباریان مصر به ایران آورده شدند و با درباریان ایرانی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]وصلت کردند که هر کدام از این زنها که میمردند به رسم خودشان در ایران[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مومیائی میشدند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ولی هیچ پادشاه یا درباریان ایران ِ باستان در اینجا مومیائی نشدند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ایرانیان تکنیکی داشتند بسیار پیشرفته تر از مصریان که به آن در اصطلاح[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]امروز شیمیائی میکویند و جنازه کاملا ّ سالم میماند انگار که همین دیروز[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مرده است و پادشاهان و سرداران و درباریان ایرانی که مرده اند شیمیائی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]شدند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در زمانهای قدیم ایرانیان باستان خاک شناسانی داشتند که از تبحر و علم بالائی برخوردار بودند و خاکهای مناطق مختلف را برسی میکردند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]همه ما میدانیم که وقتی کسی از دنیا میرود و او را به خاک می[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]سپارند بعد از چند روز چیزی از بدن آن شخص باقی نمی ماند جز استخوان و به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اصطلاح امروزی میگوئیم تجزیه شد. تجزیه شدن کاری است که موجودات در خاک[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]انجام میدهند مثل مورچه یا هر جاندار دیگر که گوشت و کلیه اعضای داخلی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]انسان را میخورد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]خاک شناسان ایران باستان توانسته بودند خاکهائی را پیدا کنند که به هیچ[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]عنوان موجودات به آن خاکها نزدیک نشوند و به خاطر نوع و جنس خاک از گزند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]کلیه جانوران در امان باشد. وقتی شخصی را در جائی به خاک می سپردند که خاک[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]آن از این نوع خاص بود ، بدن افراد به هیچ عنوان تجزیه نمی شد و برای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]همیشه سالم می ماند که این تکنیک خود نوعی سالم نگه داشتن اجساد بود[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اگه رفتید جائی حفاری و قبری را شکافتید و به یک چنین مسئله ای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]برخوردید نه بترسید نه فکر کنید که حتماّ باید به بار برسید. چون احتمالا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]وقتی قبر بغل ان را نیز بشکافید به همچین مسئله ای بر می خورید و این به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خاطر خاک آن منطقه می باشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]چه بسیار هستند خاک هائی که ظرف چند روز جسد را تجزیه میکنند و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خاکهائی که سالها زمان میبرد تا یک جسد کاملا تجزیه شود و خاکهائی که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]دانشمندان باستانی ما کشف کردند که جنازه در آن به هیچ عنوان تجزیه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]نمیشود. و مثل روز اول سالم میماند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در ارتباط با اجساد مومیائی مطلبی برایتان بنویسم که اطلاعت شما در رابطه با این مسئله بیشتر شود[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کلاّ سه کشور در دنیا اجساد را مومیائی میکرد[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]۱[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]- [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مصر باستان که خود به دو صورت این کار را انجام میداد[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]2- [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]هند که البته جزئی از ایران بود[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]3- [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ایران که در این کار توفقی کسب نکرد و موفق نشد[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در مصر باستان به دو صورت اجساد را مومیائی میکردن اول طبقه مرفه و دوم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]طبقه متوسط. طبقه متوسط را شکمشان را باز میکردن و توی آن را خالی میکردند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]و در سر سوراخی درست میکردند و مغز را از آن در می آوردند و جسد را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مومیائی میکردند. ولی طبقه اشراف و پول دار به این صورت بود که کلیه اعضای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]داخلی بدن را از معقد در میآوردند و مغز را از بینی و بعد جنازه را شش ماه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]در آب نمک می گذاشتند و چربی های آن را کاملا آب می کردند و سپس جسد را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مومیائی میکردند. در کنار اجساد مومیائی مصری کنیزان و نوکران و سگ و گربه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خانگی و هر چیزی که صاحب جسد به آن تعلق خاطری داشت را با جسد مومیائی و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]دفن میکردند که در زندگی پس از مرگ مشکلی نداشته باشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]هندی ها نیز اجساد را مومیائی میکردند ولی به دلیل مصرف ادویه فراوان در هند اجساد مومیائی شده کیفیت مطلوبی ندارند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در ایران به علت نبودن آن نمک خاص و گیاهان خاص برای مومیائی کردن[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اجساد موفقیتی حاصل نشد و ایرانیان به تکنیک شیمیائی کردن اجساد پرداختند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]که اجساد بسیار سالم تر از مومیائی میماند. ( تقریباّ کاملاّ سالم و مثل[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]روز اول[/COLOR][/B][B][COLOR=teal])[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]وقتی یک جسد را شیمیائی میکنند سالها مو و ناخن های دست و پا رشد میکنند تا به نقطۀ ایست رشد برسند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]شمیائی کردن اجساد به این روش بود که در آن زمان ایرانیان باستان[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]رادیواکتیو را شناخته بودند و با استفاده از سنگ رادیو اگتیو که آن را به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]صورت پودر در می آوردند و روی جسد می پاشیدند و جیوۀ سرخی که دانشمندان آن[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]زمان توانسته بودند تولید کنند به شیمیائی کردن اجساد می پرداختند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] . [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]فکر کنم این توضیحات در مود اجساد مومیائی و شیمیائی و خاکهای شناخته شده که اجساد را کاملاّ سالم نگه میدارد کافی باشد.[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
   
 6. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][COLOR=fuchsia]اکسیر[/COLOR]

  [B][COLOR=teal]اکسیر را دانشمندان یونانی و دانشمندان ایرانی ساختند و نوعی دارو محسوب می شد که البته در دسترس کلیه مردم وجود نداشت[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اکسیر بیشتر از گیاهان و گاهی اوقات چیزهائی از حیوانات هم به آن اضافه می شده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اکسیر به صورت دو قلو هست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]یعنی نر و ماده دارد و هر کدام به تنهائی به هیچ دردی نمی خورند و باید با[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]فرمول دقیق با هم مخلوط شوند تا کارایی داشته باشند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اکسیر اکثرا در شیشه هست و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]درب آن با ساروج پلمپ گردیده است و اگر کسی آگاهی نداشته باشد و درب آن را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]باز کند ظرف چند دقیقه فاسد می شود. و کسی می تواند از آن استفاده کند که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]علم مصرف آن را داشته باشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]هر نوع از اکسیر فقط برای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]درمان امراض خود ساخته شده است و هیچکدام بدرد کاری جز فرمول خود نمی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خورد. مثلا وقتی شما اکسیر دندان دارید و بعد از صد سال دندانهایتان ریخته[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]است می توانید با مصرف آن دوباره دندان در بیاورید و سالهای زیاد با[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]دندانهای جدید زندگی کنید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اکسیر اعظم بزرگترین یافته[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]دانشمندان آن زمان بود که با داشتن آن میتوان هیچ وقت به مرگ طبیعی یا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مریضی فکر نکرد چون با استفاده از آن انسان نه مریض میشود نه میمیرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]افراد زیادی اکسیر اعظم را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خوردند و عمری طولانی پیدا کردند مانند نمرود که ششصد سال عمر کرد و باعث[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]مرگش نیز خودش شد وگرنه خیلی بیشتر از اینها عمر میکرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اینطور نیست که فکر کنیم هر کسی اکسیر دارد عمر جاودان میکند ، بلکه تا وقتی که اکسیر برای خوردن دارد مرگ به سراغش نمیآید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]بعضی وقتها میبینیم یا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میشنویم که در یک دهات مردی یا زنی عمرش به صدو پنجاه سال رسید یا بیشتر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]همه به اشتباه میگویند که چون در دهات و جای خوش آب و هوا هست و چیزهای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]طبیعی می خورد اینچنین عمری طولانی دارد ولی تا به حال کسی پرسیده است که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]چرا بقیه اهالی آن دهات یک چنین عمری ندارند؟؟[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]دلیل عمر طولانی آن مرد خوبی آب و هوا یا خوردن چیزهای سالم و مقوی نیست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]این مرد نا خواسته و بدون[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اینکه خود بداند یکی از مواد تشکیل دهنده اکسیر را خورده است. شاید در کوه[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]یا بیابان نوعی علف که حتی خود نفهمیده که این گیاه در میان ناهار یا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]عصرانه آن مرد بوده است. و به این صورت عمری طولانی یافته است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]مقدار اکسیر بسیار محدود است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]و تعداد انگشت شماری از دانشمندان قدیم موفق به ساخت آن شده اند. یکی از[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]این دانشمندان بزرگ سندوس طبیب بود که در دربار اردشیر دراز دست خدمت[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میکرد و روایت است که هنوز زنده است و پس از فرار از دربار اردشیر در جایی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]بدون اینکه کسی او را بسناسد مشعول زندگی شد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]خیلی ها سعی کردند اکسیر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]تقلبی را در بازار های حفاری بفروش برسانند ولی بر عکس این که همه فکر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میکنند شناخت اکسیر تقلبی بسیار سخت است و می توانند از این را شیادی کنند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]و مردم را گول بزنند ، شناخت اکسیر اصل بسیار راحت است و اگر راهش را بلد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]باشی و کور هم باشی میتوانی تشخیص بدهی که این اصل است یا تقلبی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]بعضی ها می گویند که اگر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اکسیر وجود داشته باشد بعد از کشف آن می توان در آزمایشگاهای مجهز از روی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]آن ساخت و دیگر مرگ معنی ندارد. در صورتی که اینطور نیست ، همه ما میدانیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]که در طول زمان بسیاری از حیوانات و گیاهان که در گذشته وجود داشته اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]درگر وجود ندارند و نسل آنها از بین رفته است. پس شاید بتوان اکسیر را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]تفکیک کرد و مواد تشکیل دهنده آن را شناخت که تازه این هم امکان ندارد ولی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]بفرض این که بشود باید دید آیا این گیاهان هنوز هم وجود خارجی دارند یا از[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]بین رفته اند؟ (خدا میداند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]).[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
   
 7. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][COLOR=fuchsia]ساروج[/COLOR]
  [B][COLOR=teal]در زمانهای قدیم که چیزی به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]نام بتون وجود نداشت ، برای ساختن جاهای مستحکم از موادی به نام ساروج[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]استفاده می شد. امروزه به اشتباه مردم فکر میکنند که ساروج برای نگهداری[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]عتیقه بوده است در صورتی که اینطور نیست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ساروج برای پل سازی ، ساخت قلعه های محکم ، سد سازی ، و راه برای آب و نگهداری عتیقه و بسیاری از این مواری استفاده می شده است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ساروج انواع مختلف دارد که[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]محکمترین آن به ترتیب از ساروج سیاه شروع میشود و بعد از آن ساروج سفید و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ساروج طوسی و ساروج کرم است. بعضی از ساروجها با موادی بنام سیلکس و بعضی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]با سرب و مس ذوب شده درست می شدند. اینها استقامت ساروج و محکمی آن را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]بالا میبرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]در ساروجهایی که برای جلوگیری[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]از نفوذ آب ساخته میشد از پشم شتر و موی بز استفاده میشد که ساروج را برای[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]جلوگیری از نفوذ آب مستحکم میکرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]تا چند سال پیش شصدو دو نوع[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ساروج شناخته شده است که از این تعداد پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خاکی) میباشد و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا نمیباشد. در[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]حفاریهای انجام شده اکثرا از سه نوع ساروج بار طلا بیرون آمده است و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]الباقی دارای نقره و مفرق و اجناس دیگر بوده اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کلیه ساروجها از مواد اصلی زیر درست شده اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]شن و ماسه ، آهک و سفیده تخم مرغ[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]مواد دیگری هم به انواع ساروج اضافه میشد که در بالا نام بردیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]طریقه خرد کردن هرکدام از این[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ساروجها متفاوت است ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]برای مثال یک الماس را فزض کنید که میخواهید آن را خرد کنید. اگر با پتک[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]هم روی آن بزنید خرد نمیشود ولی اگر بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]کنید به راحتی خرد میشود و به قطعات کوچک تقسیم میشود. ساروج هم مانند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]همین الماس است ، اگر مواد آن در دسترس نباشد باید بدانید که از کجا شروع[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]برای ساخت مواد جهت خرد کردن[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ساروج باید نمونه ساروج وجود داشته باشد و مواد برای آن نمونه ساخته شود[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]یا اینکه بدانید ساروج شما از چه نوعی است[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]از بین بردن ساروجهایی که به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]صورت عمودی میباشد با استفاده از مواد بسیار سخت تر است ولی نشدنی نیست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]. [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اول باید دور جایی را که میخواهیم مواد بریزیم با خمیر گرفته و آن را[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]کاملا آبندی کنیم و بعد از مواد ساروج استفاده کنیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]حالا که بحث ساروج را تمام کردیم چند خط هم در مورد سنگ برایتان بگویم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]سنگ را نیز اگر از نقطه ضعیف[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]آن کار کنیم به راحتی شکسته میشود و میتوان سنگهای چند تنی را خرد کرد ولی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اگر به پست سنگی خوردید که هم قطر داشت هم رگه نداشت که بتوان با قلم و[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]چکش خردش کرد ، باید به روش زیر عمل کنیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]چند سوراخ در یک امتداد و به[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]فاصله های مشخص در سنگ ایجاد میکنید و در داخل آنها موادی به نام کترا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میریزیم (نوع ایرانی آن بهتر از نوع خارجی آن عمل میکند) و بعد با چوب[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]سوراخها را کاملا از نفوذ هوا میپوشانیم و محکم میکنیم. از بست و چهار[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد کترا در داخل سوراخ حجم میگیرد و باعث ترک[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خوردن سنگ میشود و سنگ را خرد میکند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]این مطلب در همینجا به پایان رسید اگه مشکلی داشتید با من در میان بگذارید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
   
 8. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  طِلِسم
  نوشته‌ای از کلمات و اشکال و ارقام و جداول است که دعانویسان وجادوگران و فال‌بینان، بسته به میزان ماندگاری مورد نظرشان، روی کاغذ وتکه فلز و پوست و حیوانات نقش می‌کنند. تفاوت مهم میان دعا و طلسم این استکه دعا را به زبان مرسوم و کامل می‌نویسند، ولی در طلسم کلماتی از دعا رابا حروف لایقرایی، خط و نقطه و حروف شکلی می‌نویسند[۱] و به همین دلیل فهمنوشته‌های روی آن برای عوام ممکن نیست.[۲] پاره‌ای بر این باورند که اینطلسم بر پایه دعایی که هنگام ساخت آن خوانده شده یا روی آن نوشته شده باشددارای اثر و توانایی خواهد بود. این واژه از فارسی به دیگر زبان‌ها چونعربی (در عربی طِلَسم و جمعش طلاسم) و انگلیسی (در انگلیسیtalisman) راهیافته است.

   
 9. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  طلسمات و تله ها

  طلسم به معنای توهم هست که اگر بتوانی بر آن قالب شوی ، موفق می شوی و اگر نتوانی بر آن قالب شوی ضربه میخوری.
  طلسم به دو قسمت کلی تقسیم میشود:
  1-طلسمات قبل از اسلام
  2-طلسمات بعد از اسلام

  طلسمات قبل از اسلام مانند:
  طلسم آتش ، طلسم باد ، طلسم آب ، طلسم رعد و برق ، طلسم اژدها و طلسم شیطان که طلسم شیطان از سخترین طلسمات است و هر کسی نمیتواند به راحتی بر آن غالب شود. طلسمات بعد از اسلام که طلسم مورچه و طلسم رتیل ، طلسم عقرب ، طلسم مار ، طلسم جن تعدادی از آنها هست. بغیر از طلسم شیطان و طلسم اژدها راه گشایی در بقیه طلسمات بسیار ساده است و فقط این دو طلسم خیلی سنگین هست و طلسم شیطان بسیار خطرناک.
  کلیه طلسمات شرایطی دارد که با آنها باطل میشود و با دانستن این شرایط کار بسیار آسان میشود.
  طلسمهای قبل از اسلام را میتوان با مسائل بعد از اسلام نیز باطل کرد.
  بطور مثال بسیاری از طلسمات با ده قاف یا چهل کاف یا شصد قاف باطل میشود.
  برای طلسمات دو تا مثال میزنم که بدانیم اصلا با طلسم روبرو شدیم یا نه.
  فرض میکنیم در جائی کار مکنیم که به آب خوردیم و کار مشکل میشود.
  اگر در آّب رفتیم و بیرون آمدیم و دیدیم خشک هستیم این طلسم است و اگر بیرون آمدیم و خیس بودیم این طلسم نیست بلکه به آب واقعی خوردیم یا در جائی که احساس میکنیم طلسم مار دارد باید یکی از مارها رو بگیریم اگر از دستمان رد شد و نتوانستیم آن را بگیریم طلسم است و اگر توانستیم آن را بگیریم ، این دیگر طلسم نیست.
  خوب حالا یک پیش زمینه ای هم در مورد تله ها برای شما بگم.
  تله نیز به دو دسته تقسیم میشود.
  تله هایی که به آنها بار میدهیم تا عمل کنند و تله هایی که ار آنها بار میگیریم تا عمل کنند.
  که هر دو به صورت مکانیکی عمل میکنند.
  هر کدام از این دو نوع تله خود به انواع گوناگون تقسیم میشوند که کار کرد همه آنها به همین شکل است.
  برای این مبحث بیشتر از این توضیح نمیدم چون خودش یک دنیایی است و می توان چندین کتاب در مورد آن نوشت.   
 10. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=fuchsia]پوست وانواع نوشته ها و نسخه ها[/COLOR]
  [COLOR=black]گنج نامه ها اکثرا روی سنگ است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن میباشد. ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته میشده است.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب میشود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]پس این مورد رو اشتباه نکنیم.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]پوستها در زمان خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مانند رزین و روعن به آنها میخورده است که عمر پوست رو بالا میبرده و مقاومت آن را بسیار زیاد میکرده. این پوستها اگر در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر میکنند.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور کند سالم تر میماند و عمر آن طولانی تر میشود.[/COLOR][COLOR=black]
  [/COLOR]
  [COLOR=black]ولی باز هم مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میسده است.[/COLOR]   
 11. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][U][B][COLOR=fuchsia][/COLOR][/B][/U]
  [B][COLOR=teal]در ایران پلهای بسیاری از نظر تاریخی وجود دارد و این هنر از دیر باز در ایران بوده است. ولی مطلبی که در مورد پلها با موضوع وبلاگ ما سنخیت دارد تعداد این پلها را محدود میکند.[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]تمام پلهای ایران دارای دفینه نیستند و فقط پلهای مربوط به یک زمان خاص دارای دفینه هستند.در زمان صفویه برای همه کاروان سرا ها و پلهای ساخته شده چند خمر سکه دفن می شد.[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]پادشاهان این دوران برای اینکه آبادانی مملکت عقب نیفتد و بر اثر حوادث راهها مصدود نشود یا کاروان سرا ها خراب نشود حجمی از طلا را در جایی مشخص در پل یا کاروانسرا میگذاشتند که در صورت نیاز برای مکانهای گفته شده خرج شود و برای همین است که تمام پل ها و کاروان سراهای دوران صفوی اموال دارد. البته در این جاها حفاری بسیار شده است و خیلی از آنها از بین رفته است ولی این را گفتم که در پلهای دیگر و کاروان سراهای دیگر دنبال دفینه نگردید.[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR]


   
 12. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][B][COLOR=#3366ff][FONT=tahoma]پارینه سنگی در ایران[/FONT][/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ادوار پارینه سنگی در ایران نیز تقریباً منطبق بر پارینه سنگی دنیاست:[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پارینه سنگی قدیم: قبل از ۲۵۰۰۰۰سال قبل[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پارینه سنگی میانه: ۲۵۰۰۰۰تا حدود ۴۰۰۰۰سال قبل[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پارینه سنگی جدید: ۴۰۰۰۰تا ۱۲۰۰۰سال قبل[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/B][/COLOR]
   
 13. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][B][COLOR=fuchsia]علامت صلیب[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]بیشتر ما این علامت را درقبرستان مسیحیان میبینیم[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] .[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میگویند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]که در دوران مسیحیت این علامت استفاده شده حدود2000 سال پیش اما گاها[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]جاهایی را ما میبینیم که تا 3000 سال قدمت دارند و علامتی بشکل+ مشاهده[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]میشود واین یعنی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] ...
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اما در مکانهای پربار هم این علامت به کار برده شده[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]در تفسیر این علامت خیلی باید دقت کرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] < [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]چون مهم این است تشخیص دهیم این علامت به مال تعلق دارد یا نشان سنگ مزاراست[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]>
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]گاهی به معنی اشاره به جای دیگر است: یعنی هر 4 ساق صلیب را اندازه بگیر هر کدام که بزرگتر بود به آن طرف برو[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]گاهی آن ساق که کوچکتر است مسیر را نشان میدهد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اگر هر 4 ساق هم اندازه بود به همانجا اشاره دارد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]خیلی باید دقت کرد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] .
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]باید یک کارشناس حتما در کنارتان باشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]صلیبها به شکلهای خیلی متنوعی طراحی شده اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]در آذربایجان این صلیبها از دوران بیزانس به یادگار مانده اند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]صلیبها گاهی درکنارشان علامت دومی هم دارند مثل یک+ یا[/COLOR][/B][B][COLOR=teal] o
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]که به مامقیاس میدهند[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]به سر خاچ باید دقت کنید که بسته باشد[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]اگه خاچ ما تکی بود درست است 1-3-5-7-11[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]
  [/COLOR][/B][B][COLOR=teal]بهدنبال مزار باشید[/COLOR][/B][B][COLOR=teal].[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/B][/COLOR]
   
 14. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][B][COLOR=red]موکل در حفاری[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]بخونید تا تو حفاری گمراه نشوید....[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]اول یک مطلب رو بگم: داشته های هر کسی چه از نظر مالی چه از نظر فکری نشان دهنده تلاش اون شخص در زمینه ای که فعالیت کرده است هست. بگذریم از کسانی که یک شبه پول دار میشن و یا شانس دارند و یا خداوند به آنها عنایت میکند ولی در کل جامعه یک شبه پول دار شدن یا یک شبه عالم شدن به غیر از تقدیر خدا مرسوم نیست.[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]بعضی از حفار ها هر وقت میخوان به حفاری بروند شخصی رو که موکل دارد و بگفته خودش میتونه زیر زمین رو ببینه (کار دستگاه رو انجام بده) و طلسمات و تله ها رو باطل کنه رو به دنبال خودشون میبرند. و شروع به حفاری میکنند. اون پیر میاد و عین نسخه شما رو در زیر زمین براتون تشریح میکنه بصورتی که باور میکنید که چه چیزی دیده است. حتی تا چین های دامن مجسمه و تعداد مروارید های گردنشو میشمره و بهتون میگه.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اون پیر دروغ نمیگه. با احضار میتوان این کار رو کرد.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کسانی که موکلین قوی دارند و زحمات بسیاری در این راه کشیدند میتونند حتی زیر زمین رو توسط موکلشون ببینند و تشریح کنند ولی هیچ وقت انسانهای موفقی در این کار نیستند.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]روایات میگن وقتی جنسی یکصد سال در زیر زمین بماند این جنس جزو مهریه عجاین هست. و شما بمن بگوئید کی مهریشو دو دستی تقدیم من و شما میکند؟[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]تا وقتی که شما عجاین رو آگاه نکنید میتونید این جنس را بردارید (بدزدید) ولی وقتی رو یک کاری احضار زده بشه و عجاین آگاه بشن دیگه شما صاحب هیچ چیزی نیستید.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]تعداد کسانی که با موکل بار از زیر زمین بیرون آورده اند به تعداد انگشتان دست است و اینها انسانهائی شناخته شده بودند که این کار را هم برای خودشان انجام نداده اند و فکر مال دنیا نبوده اند و اون نیز به دستور خداوند انجام شده است.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]نه من و شما که فکر پر کردن جیبمون هستیم.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]هیچ وقت اگر میخواهید در حفاری موفق شوید علم رو کنار نگذارید و به چیزهائی مانند جادو و موکل بپردازید ، چون نه تنها موفق نمیشید بلکه ضربه هم میبینید.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اگر کسی رو پیدا کردید که با موکل باری از زیر زمین بیرون آورد آدرس بدید که من هم دستش رو ماچ کنم و هم مرید اون بشم.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]حالا یکی از دلائلی که نمیتوان با موکل موفق بود آگاه شدن عجاین هست که اجازه نمیدهند دفینه را جا به جا کنید.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]دومین مطلب در مورد موکل. [/COLOR][/B]
  [B][COLOR=blue][FONT=arial]ما موکل رو به دو قسمت کلی تقسیم میکنیم .[/FONT][/COLOR][/B]

  [B][FONT=arial]اول[COLOR=green] عنایتی[/COLOR] و دوم [COLOR=#ff9900]بدست آوردنی.[/COLOR][/FONT][/B]

  [B][COLOR=#99cc00]موکل عنایتی[/COLOR][/B][B][COLOR=teal]موکلینی هستند که کلامشان از کسی به شخص دیگر داده میشود یا به صورتهای دیگر به یک فردی این موکل عنایت میشود.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]با موکلی که به کسی عنایت شود شاید (شاید) بتوان دفینه ای رو از زیر خاک بیرون آورد که اون هم مطمئن باشید برای موکل نیست و برای این هست که خداوند در بین بندگانش به شما با دیدی متفاوت نگاه میکند و در درگاه او عزیز تر از دیگران هستید. چه بسا اگه موکل هم نداشتید دفینه ای در طالع شما نوشته شده بود.و این کار هم اگر اتفاق بیفتد فقط یک بار است در زندگی شخصی که به آن عنایت شده است.[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]قسمت دوم موکلینی هست که با چله نشینی های فراوان بدست میآورید ، یعنی تلاشی برای بدست آوردن موکل میکنید.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اول این رو اضافه کنم که در این کار شما میخواهی جنی رو به زور دعا به اسارت بگیرید. و هیچ کس دوست نداره به اسارت بره مگر اینکه مجبور بشه و اسیر هر جائی که بتونه ضربه ای وارد کنه این کار رو خواهد کرد.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]شرایط چله نشینی بسیار سخت است. چیزی که در مردم باب هست میگویند تمام اعضا و جوارح بدن باید چله باشند که البته شرایط چله نشینی از این حرفها بسیار سخت تر است (در عمل) ولی معنی آن بسیار ساده ، چله نشینی یعنی چه؟ یعنی ریاضت کشیدن. چطور ممکنه که شما چله بشیندی و ریاضت ها بکشید تا موکلی رو بدست بیارید برای پول دار شدن یا باری رو از زیر خاک بیرون کشیدن یا قدرتمند شدن؟ اینها با هم منافات داره کسی که چله نشینی میکنه دیگه دنبال مال دنیا نیست. کسی که چله نشینی میکنه پول و قدرت براش معنی نداره. [/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]برای همین هست که میگم با موکل نمیتوان موفق شد. چون از بنیان تا انتها با مال دنیا منافات داره.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]گوش به حرف مردم ندید و اگه کاری برای حفاری دارید با موکل خرابش نکنید.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]هیچ چیزی در دنیا جای علم رو نمیگیره و کسانی که میخوان موفق بشن باید با علم دنیا به مال دنیا برسند.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]پیر ما یک لشکر موکل داشت که هر چیزی میخواست براش فراهم بود و فقط یک بار با موکلی که به خودش عنایت شده بود توانست موفق شود و پس از چند سال زندگی دنیائی خودش رو به باد داد برای اینکه میخواست به ته این قضیه برسه و بعد هم که به انتهای قضیه رسید، پوسید و گذاشت کنار.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اگه خواستید عمرتون رو تو این راه تلف کنید یک نگاهی به دعا نویسان محلتون بندازید که تازه اینها زرنگاشن که سر مردم رو کلاه میزارن و زندگی خودشون رو میگذرونند.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]هیچ وقت فکر نکنید که شما میتونید در این را از طریق اکتسابی به جائی برسید که امکان پذیر نمیباشد.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]آخر کار تمام کسانی که میخواهند علم علوم غریبه رو کسب کنند دعا نویسی هست.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]اگه خداوند بهت عنایت کرد برو دنبالش ، اگه نه ببوسش و بگذارش کنار.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کلمه عنایت رو هم براتون یک مثال بزنم.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]نشونه بارز عنایت پرفسور میرزائی هست که رفت شاولین کنگ فو یاد بگیره و به شائولین راهش ندادند و دو روز جلوی درب شائولین زیر بارون نشست و وقتی برگشت ایران قوی ترین سبک کنگ فو جهان رو به نام کنگ فو توا نوشت و به علوم غریبه کاملا واقف شد. این یعنی عنایت.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کلام آخر رو بگم : با موکل نه موفق میشید نه نتیجه میگیرید. دوزار پول خرج کنید و یک دستگاه حرکت دهیدی تا نتیجه بگیرید. من امتحان کردم . با کسی که واقعا میتونست زیر زمین رو تشریح کنه ولی دریغ از یک سکه مسی بی ارزش. که بشه با موکل در آورد.[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/B][/COLOR]
   
 15. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][COLOR=#000000][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][B][COLOR=red]گنج یابی[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]پولدار شدن یک شبه آرزوی هر کسی است. خاصه آنکه در جایی زندگی کنیم که گنج زیر پای هر کسی نهفته باشد.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ایران مهد گنجهای زیرخاکی است. از آثار عتیقه گرفته تا پولهای طلا و نقره نهفته شده در کوزه ها.[/COLOR][/B]

  [B][COLOR=teal]آثار باستانی در گذشته به کام فرنگیها بود و پولهای کوزه به کام مردم طالب ثروت. [/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]زمانی که اروپاییان پی به قدمت منطقه خاورمیانه و شرق و غرب بین النهرین بردند، وسوسه کشف آثار باستانی گریبان آنها را گرفت.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]میسیونهای مذهبی و نظامیان اروپایی مأمور در ایران از اولین گروههایی بودند که به این امر علاقه نشان دادند.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]کاوشهای باستانشناس و دانشمند انگلیسی- لوفتوس- در اواسط قرن نوزدهم در شهر باستانی شوش، شامه تیز فرانسویان را تحریک کرد.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]فرانسویان علاقه مند و آشنا به تمدن ایران، هیئتهای مختلفی را گسیل کردند. از شانس آنان دوره، دوره اعطای امتیازنامه یا عصر امتیازات بود و ناصرالدین شاه سردمدار آن.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]فرانسویان با دادن پشیزی در سال 1302ق «امتیاز انحصار اکتشاف آثار قدیم در تمام نقاط ایران» را به دولت دادند.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]شیرین تر از این نمی شد، کل ممالک محروسه چندین برابر خاک فرانسه بود. ناصرالدین شاه در واقع گوشت را به گربه سپرده بود.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]ناصرالدین شاه که به نظر تیزهوش می آمد چونان مردمان حریص بردن هر گونه اثر قدیمی از سنگ و چوب باستانی را مجاز شمرد مگر آنکه از طلا و نقره باشد. از دیدگاه وی طلا و نقره ارزش داشت نه سنگ نبشته حمورابی را که دُر یکتای شوش بود.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]فرانسویان با کمال میل این شرط ساده لوحانه را پذیرفتند. در سال 1299 مدرسه لوور پاریس تأسیس شده بود که با امضای این قرارداد در 1302ق شعبه مطالعات فرهنگ ایران آن نیز گشایش یافت و بسیاری از آثار باستانی ایران به این شعبه منتقل شد و دریایی از تمدن ایرانی در آن موج می زند و اکنون نیز غنی تر از موزه های ایرانی است.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]خروج بی حساب بسته ها و صندوقهای مالامال از آثار عتیقه که ارزنده تر از طلای ناب بودند از زمان ناصرالدین شاه معمول شد و حتی در سالهای ابتدایی دوران پهلوی نیز ادامه داشت.[/COLOR][/B]
  [B][COLOR=teal]مردم عادی در خرابه ها فقط دنبال طلا بودند. و هر از چندی راپورتچی ها، گزارشی از پیدا شدن دفینه ای در شهری دادند. کوزه سکه ای که صاحبان آن از ترس دزد و مأمور حکومتی در حیاط خانه یا دیوار دفن می کردند و چون فقط خود خبر داشتند با مرگ ناگهانی، خاطره آن را نیز در دل خاک می نهادند. و سرانجام با خراب شدن آن خانه و بنا و یا کند و کاو آدمی علاقه مند محتوای دفینه کشف می شد.[/COLOR][/B][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/B][/COLOR]
   
 16. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  مهره مار چیست ؟

  وقتی یک مار نر و یک مار ماده با هم جفت گیری میکنند ، هر کدام یک مهره میاندازند که به آن مهره مار میگویند.
  مهره مار از پشت کردن مار نر و ماده افتاده میشود. وقتی این دو مهره را در زیر پوست دست چپ و راست فردی بگذارند میتوان از جمله طرف مهره مار داره استفاده کرد.
  وقتی مهره ها گذاشته میشود دستها کمی عفونت میکند و چند روز بعد مهره ها آب میشود و عفونت دست خوب میشود و شخص مانند کذشته خود میشود با این فرق که الان همه دوستش دارن ، بهش احترام میگذارند ، توجه خاصی به او میشود ، هر چیزی که بخواهد فراهم میشود ، هر مطلبی که بگوید گوش میشود و انجام میشود و خلاصه هزار خاصیت دیکر دارد.
  برای زنهائی که مهره مار دارند و مرد هائی که مهره مار دارند اسیر کردن هیچ دلی هیچ مشکلی ندارد و فقط کافیست دهن باز کنند و یک کلام بگویند.
  خیلی از مردم به اشتباه فکر میکنند و میگویند وقتی که دو مار با هم جفت گیری میکنند دو مهره مارها روی هم میافتد و این دو مهره همان مهره مار است و مار را برای بدست آوردن این دو مهره میکشند که این درست نیست و مهره مار همانی است که من گفتم.
  اگر مهره مار واقعی پیدا شود قیمت آن در حدود چهل میلیون تومان است.
  همیشه توجه داشته باشید که مهره هائی عمل میکنند که از دو ماری که با هم جفت گیری کرده اند بدست آید. بفرض اگر شما وارد مکانی شوید که جای جفت گیری مارها بوده است مهره مار بسیار است ولی نمیتوان تشخیص داد که کدام اینها با هم جفت است. پس باید هنگام جفت گیری مار حضور داشته باشید و دو مهره را بردارید.
  مهره مار به تنهائی کاری انجام نمیدهد و باید به آن ذکری خوانده شود که البته بسیار ساده است و وقتی این مهره ها را داشته باشید خیلی ها میتوانند روی آن ذکر بخوانند.

   
 17. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  مقدماتی بر باستانشناسی و کشف دفینه ها :
  حالا ببینیم چه زمینه هائی برای موفقیت باید فراهم باشه:
  1- اولاینکه آدمهای ورشکسته و گرفتار نمی تونند تو این کار موفق باشن ، شما وقتی میخواهی بری دنبال یک ثروت باد آوردۀ چند میلیاردی باید توان هزینه های کار را داشته باشی.
  2- دوماینکه این کار عجله بر نمیداره و باید صبور بود ممکنه آدم انقدر خوش شانس باشه که همون بار اول به نتیجه برسه و ممکنه این کار سالها طول بکشه.
  ایران یکی از پر بار ترین مناطق جهان است از نظر اشیاء قیمتی.
  آمار نشون میده که بعد از 2500 سال حفاری در این مملکت هنوز یکصد و هفتاد هزار تن طلا در ایران مدفون هست که هفتاد هزار تن آن در اصفهان و شیراز میباشد.
  که البته ممکن هست آمار کلی از این هم فراتر باشه.
  جاهای پر بار ایران پس از اصفهان و شیراز عبارت است از:
  شمال ایران استان گیلان و مازندران ، استان لرستان ، استان کردستان و استان تهران و آذربایجان شرقی و غربی .
  البته این به این منظور نیست که در جاهای دیگر ایران اشیاء عتیقه وجود ندارد ولی به مراتب کمتر از این مکانها هست.
  در اکثر مناطق ایران حفاری به صورت گسترده انجام شده و خیلی از نشونه ها و علائم از بین رفته است ولی اگر شما یک حفار خوب باشید همیشه می توانید از کوچکترین علائم بزرگترین نتیجه ها رو بگیرید و خود را به هدف نزدیک کنید.
  جاهائی که رفت و آمد سهل هست و کار حفاری انجام دادن راحت ، اکثرا بارهایشان رفته است و جاهائی که کار کردن سخت و راه آن بسیار سخت و خطر ناک هست از نظر حفاری به مراتب سالم تر مانده و کمتر از جاهای دیگر دست خورده و بار آنها کمتر رفته است.
  به همین دلیل استان لرستان و کردستان که هم خطر ناک هست هم کوهستانی از نقاط درگر سالم تر مانده.
  کتابی به دستم رسیده به نام آثار عجم که مختص جاهای تاریخی شیراز هست. از این کتاب دو جلد به صورت سنگی به چاپ رسیده است که یکی از آن در موزه پاریس و دیگری به رسم امانت نزد من میباشد. این کتاب به هیچ عنوان غیر قانونی نیست و نگهداری آن آزاد است و جزو باستان شناسی محسوب نمیشود. ولی به علت اینکه فقط دو جلد از آن به چاپ رسیده است بسیار ارزشمند هست. در این کتاب کلیه مناطق باستانی و دارای دفینه شیراز نام برده شده است که ممکن است بعیر از تخت جمشید و پاسارگاد بقیه مناطق برای شما نا آشنا باشد. سعی میکنم چند صفحه از این کتاب رو در این وبلاگ بگذارم و سعی مکنم جاهای ارزنده اون رو بنویسم. زحمت کشیدن و به نتیجه رسیدن گردن دوستان عزیز.
  منتظر آثار عجم باشید.   
 18. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [INDENT][RIGHT][COLOR=#1f497d][FONT=tahoma]مقدمه سنگهای قیمتی[/FONT][/COLOR]

  [FONT=tahoma]سنگهای قیمتی انواع مختلف دارند.[/FONT]

  [FONT=tahoma]گاهی اوقات بعضی از سنگهای بسیار با ارزش در طبیعت معادل کم ارزش هم دارند و وقتی افراد نا آگاه که در شناخت سنگ تبحری ندارند به آنها نگاه میکنند به اشتباه سنگ کم ارزش را با سنگ قیمتی اشتباه میگیرند.[/FONT]

  [FONT=tahoma]شیادان و افرادی سود جو از همین مسئله استفاده میکنند و با آن مردم را گول میزنند.[/FONT]

  [FONT=tahoma]رشته جواهر شناسی شاخه ای مجزا از باستان شناسی میباشد و علم مربوط به خودش را دارد و بنده نیز اطلاعات کاملی از آن ندارم و ممکن است اشتباه کنم.[/FONT]

  [FONT=tahoma]به هر حال اگه اشتباهی بود یا کم و کاستی داشت به بزرگی خودتون و بی سوادی من ببخشید.[/FONT]

  [FONT=tahoma]این مطلب را نوشتم تا بتونید سنگهای نزذیک به سنگهای قیمتی را بشناسید و بدونید که چه سنگهائی نزذیک به رنگ و شکل سنگهای قیمتی هست.[/FONT]

  [COLOR=#1f497d][FONT=tahoma]جواهرات و سنگها[/FONT][/COLOR]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]سنگ تورمالین : [/FONT][/COLOR][FONT=tahoma]سنگی متبلور به رنگهای زرد ، سرخ ، بنفش که معادن آن در برزیل و برمه و آمریکا و سیبری وجود دارد[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]سنگ دُر [/FONT][/COLOR][FONT=tahoma]دُر بر دو شکل کلی هست. کوهی و بیابانی و بشکل و رنگ بلور میباشد که دارای تللول میباشد و مروارید یکتا در صدف را هم دُر میگویند[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]سنگ زمرد [/FONT][/COLOR][FONT=tahoma]یکی از اقسام آلومین به رنگ سبز که از سنگهای قدیمی هست و هر چه پر رنگ تر باشد گرانبها تر است[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]الماس[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=tahoma] یکی از سنگهای گرانبها که عبارت است از کربن خالص متبلور و در هندوستان ، برزیل ، آفریقا و برخی از کشورهای دیگر بشکل کریستال در کانها پیدا میشود گاهی بی رنگ و گاهی در رنگهای سبز ، سرخ ، آبی ، صورتی ، و سیاه یافت میشود. نوع بی رنگ آن در ردیف سنگهای گرانبها هست و فراوانتر از رنگهای دیگر میباشد ولی کلیه رنگهای آن گرانبها هستند. الماس هر چه درشت تر و پاک تر باشد گرانبها تر است. الماس همه اجسام را مخطط میکند و فقط با گرده های مخصوص خود صیقلی می شود. نوع صنعتی آن در شیشه بری به کار میرود.[/FONT][/COLOR]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]یاقوت[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=tahoma] نوعی سنگ گرانبها هست که از معدن به دست می آید به رنگ سرخ ، زرد ، کبود ، سبز و سفید. نوع سرخ و شفاف آن بعد از الماس از بهترین سنگهای موجود میباشد و هر چه بزرگتر و خوش رنگ تر باشد گرانبها تر است در فارسی قدیم به آن یاکند هم میگفتند یواقیت جمع یاقوت است. رمانی= یاقوت درشت و سرخ رنگ شبیه انار یاقوت خام کنایه از لب معشوق می باشد.[/FONT][/COLOR]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]زبرجد[/FONT][/COLOR][FONT=tahoma] یک قسم آلومین رنگین مانند زمرد به رنگ زرد یا سبز که از سنگهای قدیمی است و در جواهر سازی بکار میرود و مشهور ترین آن سبز رنگ است در آمریکا و برزیل و استرالیا و روسیه یافت میشود[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]لعل[/FONT][/COLOR][FONT=tahoma] یکی از سنگهای قیمتی به رنگ سرخ مانند یاقوت یک قسم آلومین رنگین است و در طبیعت پیدا میشود لعل بدخشان یکی از معروفترین آنها میباشد[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]کهربا[/FONT][/COLOR][FONT=tahoma] صمغ برخی از درختان نوع سرو و کاج که از منۀ قدیمه تولید و مانند سنگ سفت و سخت شده و به رنگهای مختلف زرد و سرخ و سفید است و بر اثر مالش خاصیت الکتریسیته پیدا میکند و در 278 درجه حرارت ذوب میشود و سپس به شکل تیره رنگی میسوزد و در آب و الکل و جوهر سقز حل میشود. یکی از اقسام لینیت زغالی است سخت و براق و به خوبی جلا و صیقل پیدا میکند و در جواهر سازی بکار می رود[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]عقیق [/FONT][/COLOR][FONT=tahoma]یک قسم کوارنز بی شکل به رنگهای مختلف است. نوع مرغوب آن به رنگ سرخ یا آلبالوئی است و مانند سنگهای قیمتی در زینت بکار میرود نوعی از آن که در یمن به دست می آید و سرخ رنگ است معروف به عقیق یمنی یا یمانی است که بیشتر نگین انگشتر میشود و واحدش عقیقه است[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]فیروزه[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=tahoma] یکی از سنگهای قیمتی به رنگهای آبی آسمانی که از معدن استخراج میشود و بیشتر نگین انگشتر از آن به دست می آید و در نیشابور و کرمان و فارس و آذربایجان به دست می آید. بهترین آن از معدنی از نیشابور به دست میآید و آن را فیروزه بواسحاقی میگویند.[/FONT][/COLOR]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]یشم[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=tahoma] سنگی است شبیه عقیق یا زبر جد به رنگهای مختلف کبود ، سبز تیره و رنگ صابونی آن نیز یافت میشود.[/FONT][/COLOR]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]لاجورد[/FONT][/COLOR][FONT=tahoma] از سنگهای معدنی به رنگ آسمانی یا آبی پر رنگ که سائئده شده آن در نقاشی به کار میرود و در طب قدیم نیز کار برد داشته است. به عربی به آن لازورد میگویند.[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]مردار سنگ [/FONT][/COLOR][FONT=tahoma]لیتارژ ، جوهر سرب ، جسمی است به رنگ سرخ یا زرد بیستر از سرب و قلعی گرفته میشود برای ساختن مرهم بکار میرود و به آن سنگ مردار هم گفته میشود.[/FONT]

  [COLOR=#c0504d][FONT=tahoma]مروارید[/FONT][/COLOR][FONT=tahoma] گوهری است سفید و درخشان که در داخل صدف رشد میکند. وقتی ذره شنی بین صدف و جبه او قرار می گیرد جانور کم کم ماده آهکی بدور آن ذره ترشح میکند و رفته رفته مروارید ساخته میشود. درشتی آن به اندازه دانه خنثی شروع میشود و تا اندازه تخم کبوتر آن وجود دارد و در خلیج فارس و اقیانوس هند صید میشود.[/FONT]
  [/RIGHT]
  [/INDENT]   
 19. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][RIGHT][B][FONT=Tahoma]زبانهاي ايران باستان[/FONT][/B]
  [/RIGHT]
  [FONT=Tahoma]در پنج هزار سال پيش از ميلاد در منطقه اي ميان روسيه در شرق رود دنيپر و شمال قفقاز و غرب كوهاي اورال قومي زندگي ميكرد كه فرانتس بوپ آلماني آن قوم و زبان آنها را هندواروپايي ناميد. در اواسط هزاره دوم پيش از ميلاد گروهي از اقوام هندواوپايي كه خود را آريايي مي ناميدند سرزميني را به تصرف در آوردند و آن سرزمين به نام آن قوم ايران ناميده شد.[/FONT]
  [FONT=Tahoma]در اوايل هزاره اول پيش از ميلاد ايرانيان در شرق ايران در سرزمين هرات و مرو حكومتي تشكيل دادند كه اخبار آن به صورت افسانه اي در بخش پيشداديان و كيانيان در شاهنامه فردوسي به جاي مانده است. در اواخر سده هشتم پيش از ميلاد ، ديوكس دولت ماد را در همدان تاسيس كرد. دولتي كه ديوكس بنيان نهاده بود تابع دولت آشور بود. در اوايل سدۀ هفتم پيش از ميلاد هخامنش در پارسومش (واقع در نزدكي شوش) دولت پارسي هخامنش را تشكيل داد. اين دولت تابع دولت مادها بود. در سال 612 ق.م. هوخشتره مادي با تصرف نينوا (پايتخت آشور) دولت مستقل ماد را تاسيس كرد.[/FONT]
  [FONT=Tahoma]كورش پارسي (از نوادگان هخامنش) در سال 550 ق.م. با غلبه بر آستياگس (آخرين پادشاه ماد) دولت ماد را منقرض و دولت هخامنش را تاسيس كرد.اسكندر مقدوني در سال 331 ق.م. دولت هخامنش را سرنگون كرد.[/FONT]

  [RIGHT][FONT=Tahoma]از آغاز آمدن ايرانيان به اين سرزمين تا سال 331 ق.م. از لحاظ تاريخ زبان فارسي دوره باستان ناميده ميشود.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]از سال 1000 تا 700 ق.م. دوره رواج ايران باستان است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]از ايرانيان باستان اثري بر جاي نمانده است. از طريق زبانهايي كه از آن منشعب شد آن را باسازي كردند.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]در سده هاي نخستين هزاره اول پيش از ميلاد ، ايرانيان باستان در بخشهاي مختلف ايران به صورتهاي مختلفي در آمد و هر صورت آن زبان مستقلي شد. در ميان زبانهاي منشعب شده از ايرانيان باستان تنها از زبانهاي زير آثاري به جاي مانده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]زبان سكايي _ كه از اين زبان تعدادي لغت در نوشته هاي يوناني و لاتيني و هندي به جاي مانده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]زبان مادي _ كه از اين زبان تعدادي لغت در نوشته هاي فارسي باستان و يوناني به جاي مانده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]زبان اوستايي _ كه تنها اثري كه از اين زبان به جاي مانده كتاب اوستاست.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]زبان فارسي باستان _ از اين زبان كتيبه هاي شاهان هخامنشي باقي مانده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]من اولين زبانهايي را كه حروفش را براي شما ميگذارم تا با آن آشنا بشويد زبان اوستايي و زبان فارسي باستان است. كه جزو اولين و مهمترين خطها و زبانهاي باستان است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]بعد از آن در همينجا به مرور كليه زبانها و خط هاي باستاني را برايتان خواهم گذاشت تا بيشتر با تاريخ و گذشته نوشته نشدهء ايران باستان آشنا شويد.[/FONT]

  خط اوستایی و تعدادی نوشته به این خط

  خط اوستایی تمام شد و خط بعد خط فارسی باستان میباشد.

  [FONT=Tahoma]فارسي باستان زبان قديم مردم پارس بوده است. مهمترين اثر بازمانده از فارسي باستان كتيبه داريوش بزرگ بر كوه بيستون است. از ديگر پادشاهان هخامنشي هم كتيبه هايي به جاي مانده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]فارسي باستان به الفبايي نوشته شده است كه ميخي ناميده ميشود. علت اين نامگذاري آن است كه حرفهاي اين الفبا به ميخ شبيح است. ظاهراّ داريوش بزرگ دستور داده است كه الفبايي براي فارسي باستان ساخته شود و زبان بدان نوشته شودالفباي فارسي باستان از الفباي اكدي و الفباي اكدي از الفباي سومري گرفته شده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]اين الفبا 36 حرف دارد و 2 واژه جدا كن و 8 انديشه و نشانه هايي هم براي اعداد.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]الفباي فارسي باستان از چپ به راست نوشته ميشود.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]زبان پهلوي اشكاني[/FONT]

  [FONT=Tahoma]پهلوي اشكاني زبان پهله بودكه شامل خراسان و مازندران و جنوب تركمنستان مي شد. در زمان داريوش پدرش استان دار پهله بود در همين سرزمين اشك اول توانست به حكومت يونانيان خاتمه دهد و دولتي تاسيس كند.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]اين زبان به سه صورت نوشته مي شده است.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]الفباي پهلوي اشكاني[/FONT]

  [FONT=Tahoma]الفباي فارسي ميانه[/FONT]

  [FONT=Tahoma]الفباي مانوي[/FONT]

  [FONT=Tahoma]كه هر سه تاي آن را برايتان مي گذارم.[/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma][/FONT]

  [FONT=Tahoma]فارسي ميانه[/FONT]

  [FONT=Tahoma]فارسي ميانه دنباله فارسي باستان است كه به اين زبان پهلوي ساساني هم گفته ميشود.[/FONT]

  [FONT=Tahoma]اين زبان در دوران ساساني زبان رسمي ايران بوده است و از آن چهار نوع اثر با چهار نوع الفبا به جاي مانده است.[/FONT]

  الف- فارسي ميانه كتيبه اي

  ب – فارسي ميانه مسيحي

  ج – فارسي ميانه زرتشتي

  د- فارسي ميانه ترفاني

  كليد ها رو برايتون ميگذارم اگه مشكلي داشتيد با من تماس بگيريد

  تا بعد كه خطهاي ديكه رو به ترتيب براتون بگذارم

  به اميد اين كه هم از اين سايت چيزي ياد بگيريد هم به كساني كه علاقه مند هستن معرفي كنيد ( گدا بازي در نياريد).
  [/RIGHT]
  [/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR]


   
 20. آفلاین

  n@DER مدیر بخش ایران وجهان عضو کادر مدیریت مدیر انجمن

  • من از دست دیگران ناراحت نمیشوم، فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم
  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 22, 2011
  ارسال ها:
  17,559
  تشکر شده:
  8,703
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  ازاد
  محل سکونت:
  سردرود
  وب سایت:
  اینستاگرام:
  http://instagram.com/naderk100
  [COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][B][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][FONT=Tahoma][COLOR=#FF66CC][INDENT=5][COLOR=#333333][INDENT][RIGHT][B][FONT=tahoma]طلسمات و تله ها[/FONT][/B]
  [FONT=tahoma]طلسم به معناي توهم هست كه اگر بتواني بر آن قالب شوي ، موفق مي شوي و اگر نتواني[/FONT]
  [FONT=tahoma]بر آن قالب شوي ضربه ميخوري. طلسم به دو قسمت كلي تقسيم ميشود:[/FONT]
  [FONT=tahoma]1-طلسمات قبل از اسلام[/FONT]
  [FONT=tahoma]2-طلسمات بعد از اسلام[/FONT]
  [FONT=tahoma]طلسمات قبل از اسلام مانند: طلسم آتش ، طلسم باد ، طلسم آب ، طلسم رعد و برق ،[/FONT]
  [FONT=tahoma]طلسماژدها و طلسم شيطان كه طلسم شيطان از سخترين طلسمات است و هر كسي[/FONT]
  [FONT=tahoma]نميتواند به راحتي بر آن غالب شود. طلسمات بعد از اسلام كه طلسم مورچه و طلسم[/FONT]
  [FONT=tahoma]رتيل ، طلسم عقرب ، طلسم مار ، طلسم جن تعدادي از آنها هست. بعير از طلسم شيطان[/FONT]
  [FONT=tahoma]و طلسم اژدها راه گشايي در بفيه طلسمات بسيار ساده است و فقط اين دو طلسم[/FONT]
  [FONT=tahoma]خيلي سنگين هست و طلسم شيطان بسيار خطرناك.[/FONT]
  [FONT=tahoma]كليه طلسمات شرايطي دارد كه با آنها باطل ميشود و با دونستن اين شرايط كار بسيار آسان[/FONT]
  [FONT=tahoma]ميشود.طلسمهاي قبل از اسلام را ميتوان با مسائل بعد از اسلام نيز باطل كرد. بطور مثال[/FONT]
  [FONT=tahoma]بسياري از طلسمات با ده قاف يا چهل كاف يا شصد قاف باطل ميشود.[/FONT]
  [FONT=tahoma]براي طلسمات دو تا مسال ميزنم كه بدانيم اصلا با طلسم روبرو شديم يا نه. فرض ميكنيم[/FONT]
  [FONT=tahoma]در جائي كار مكنيم كه به آب خورديم و كار مشكل ميشود. اگر در آّب رفتيم و بيرون آمديم[/FONT]
  [FONT=tahoma]و ديديم خشك هستيم اين طلسم است و اگر بيرون آمديم و خيس بوديم اين طلسم نيست[/FONT]
  [FONT=tahoma]بلكه به آب واقعي خورديم يا در جائي كه احساس ميكنيم طلسم مار دارد بايد يكي از مارها[/FONT]
  [FONT=tahoma]رو بگيريم اگر از دستمان رد شد و نتوانستيم آن را بگيريم طلسم است و اگر توانستيم آن را[/FONT]
  [FONT=tahoma]بگيريم ، اين ديگر طلسم نيست.[/FONT]
  [FONT=tahoma]خوب حالا يك پيش زمينه اي هم در مورد تله ها براي شما بگم. تله نيز به دو دسته تقسيم[/FONT]
  [FONT=tahoma]ميشود.[/FONT]
  [FONT=tahoma]تله هايي كه به آنها بار ميدهيم تا عمل كنند و تله هايي كه ار آنها بار ميگيريم تا عمل كنند.[/FONT]
  [FONT=tahoma]كه هر دو به صورت مكانيكي عمل ميكنند.[/FONT]
  [FONT=tahoma]هر كدام از اين دو نوع تله خود به انواع گوناگون تقسيم ميشوند كه كار كرد همه آنها به همين[/FONT]
  [FONT=tahoma]شكل است.[/FONT]
  [FONT=tahoma]براي اين مبحث بيشتر از اين توضيح نميدم چون خودش يك دنيايي است و مي توان چندين[/FONT]
  [FONT=tahoma]كتاب در مورد آن نوشت.[/FONT]
  [COLOR=#57769d][FONT=tahoma]حیوانات[/FONT][/COLOR]

  [FONT=tahoma]شاید نوشتن این مطلب در قسمت طلسمات درست نباشه ولی به خاطر اینکه مطالب زیر با گفتن ذکرهای مخصوص به واقهیت نزدیک میشود و با ذکر است که میتوان از اعضای بدن حیوانات استفاده کرد و همچنین اگر ذکر آن را بلد نباشی ارزشی نخواهد داشت ، تصمیم گرفتم که مطالب فوق را در قسمت طلسمات بنویسم.[/FONT]

  [FONT=tahoma]مطلب بسیار گسترده است و هر هفته سعی مکنم مطالب پر باری در همینجا به آن اضافه کنم و در قسمت پیغام مدیر به همه دوستان عزیز نوشته های جدید را معرفی میکنم.[/FONT]

  [FONT=tahoma]اول حیواناتی که در این زمینه از همه مهمتر هستند رو براتون نام میبرم و به تدریج مطالب این حیوانات را اضافه میکنم.[/FONT]
  [/RIGHT]
  [FONT=tahoma]به ترتیب اولویت مار مهمترین حیوان است و بعد از آن هدهد و بعد از آن جعد و بعد از آن گرگ و کفتار جزو مهمترین حیوانات هستند.[/FONT][/INDENT][/COLOR]
  [/INDENT]
  [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/B]

  [/COLOR][/FONT][/COLOR]
   
موضوعات مشابه با: یابی عتیقه
انجمن عنوان تاریخ
تاریخ و باستان شناسی مجموعه عتیقه ایران از بلژیک وارد تهران شد ‏Dec 26, 2014
تاریخ و باستان شناسی کشف عتیقه‌ 2000 ساله در علی‌آبادکتول ‏Apr 13, 2013
تاریخ و باستان شناسی کشف 5/5 تن عتیقه قاچاق از دیپلمات آرژانتینی ‏Jun 25, 2011
تاریخ و باستان شناسی خلاقیت روی عتیقه جات ‏May 14, 2011
تاریخ و باستان شناسی کشف ۸۷ قطعه اشیاء عتیقه دوران ساسانی + تصاویر ‏Feb 8, 2011