1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
 2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
  2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

شروع موضوع توسط TaRa Goli ‏Sep 7, 2010 در انجمن دانشگاه و تحصیل

 1. آفلاین

  TaRa Goli مدیر بازنشسته

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 14, 2009
  ارسال ها:
  2,642
  تشکر شده:
  8
  امتیاز:
  0
  شغل :
  varedat - saderat
  محل سکونت:
  شهر آفتاب (بندرعباس)
  [​IMG]رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1389تا...
  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1389تا پایان هفته جاری و قبل از عید فطر خبر داد و گفت: در این آزمون حدود 510 هزار نفر پذیرفته می شوند که در زمانهای مشخص برای ثبت نام به دانشگاههای محل پذیرش باید مراجعه کنند.

  محمد حسین سرورالدین در گفتگو با مهر افزود: از میان تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری تقریبا نزدیک به 510 هزار نفر پذیرش می شوند.

  وی اظهارداشت: اگر این تعداد ظرفیت بیشتر از خروجی های امسال آموزش و پرورش است به این معنی است که اگر پشت کنکوریها نباشند با این تعداد ظرفیت مشکل جا برای قبولی داوطلبان نداریم.

  حسین توکلی - معاون سازمان سنجش نیز پیش از این به مهر گفته بود: کارنامه نهایی آزمون سراسری نیمه دوم مهر ماه 1389 منتشر می شود.

  وی همچنین از اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری دهه اول مهرماه خبرداده بود.

  همچنین بر اساس اعلام سازمان سنجش، در صورت درخواست دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، تکمیل ظرفیت برای برخی از رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1389 نیمه دوم مهر ماه اعلام می شود.

  کنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده برگزار شد.


 2. آفلاین

  ashoob مدیر بازنشسته

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 3, 2009
  ارسال ها:
  7,733
  تشکر شده:
  16
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  محل سکونت:
  یک پارس
  وب سایت:
  کنکور 90


  فرایند اجرایی چهل و یکمین آزمون سراسری با برگزاری آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی به پایان رسید که نتایج اولیه آن در نیمه دوم مرداد و پس از انتخاب رشته نیز نتایج نهایی در شهریور ۹۰ منتشر می شود.
  به گزارش مهر، یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۷۷ نفر در کنکور سراسری شرکت کرده اند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۵۳ هزار و ۸۲۴ نفر کاهش داشته است.
  آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۹ تیر، آزمون گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنجشنبه ۹ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۰ تیر، آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی بعدازظهر جمعه ۱۰ تیر و آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه ۱۱ تیر برگزار شد.
  آزمون سراسری سال ۹۰ در ۳۱۵ شهر و ۴۷۹ حوزه امتحانی در داخل کشور و ۲۷ کشور و ۳۱ حوزه امتحانی در خارج از کشور برگزار شد. تعداد کل دفترچه های کنکور در داخل کشور ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دفترچه و تعداد دفترچه های کنکور در خارج کشور یک هزار و ۷۵۰ دفترچه بود. برای داوطلبان نابینا نیز ۴۴۲ دفترچه به خط بریل و تعداد ۷۸۸ دفترچه به خط درشت برای داوطلبان کم بینا به چاپ رسید.
  کاهش ۱۵۳ هزار نفری تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته
  یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۳۵ کارت آزمون صادر شد اما تعداد نهایی داوطلبان یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۷۷ نفر است. در گروه شناور هنر و زبان های خارجی ۱۴۹ هزار و ۴۵۸ نفر شرکت کردند و ۹۵۴ هزار و ۲۲۲ نفر نیز علاقمندی خود را به شرکت در پیام نور اعلام کردند.
  ترکیب جنسیتی کنکور : ۶۰.۵ درصد زن و ۵/۳۹ درصد مرد
  از میان یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری که در کنکور سراسری سال ۹۰ ثبت نام کرده اند ۵/۶۰ درصد زن و ۵/۳۹ درصد مرد هستند و بیشترین تعداد شرکت کننده در کنکور سراسری در گروه علوم تجربی قرار دارند و ۴۴۲ هزار نفر در این گروه ثبت نام کردند.
  پذیرش بیش از ۶۰۰ هزار نفر در کنکور سراسری سال ۹۰
  امسال بیش از ۶۰ هزار نفر به ظرفیت پذیرش داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۰ اضافه شده است و پیش بینی می شود حدود ۶۰۰ هزار نفر در کنکور سراسری پذیرفته شوند.