1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
  2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
    2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

هر دم از این باغ بری میرسد...پیشنهاد تغییر نام تخمه ژاپنی!!!!!

شروع موضوع توسط t@nhaii h@m h@d'di d@re ‏Dec 28, 2011 در انجمن تصاویر و مطالب جالب و خواندنی

1. آفلاین

t@nhaii h@m h@d'di d@re دوست تازه وارد

شغل :
    موسیقی،کاراته
    روزنامه خراسان: "یک مقام ارشد دولتی که هرازگاهی پیشنهادهای جالبی را در سطح عمومی مطرح میکند،در دیدار اخیر خود با برخی از فعالان اقتصادی از آنها خواسته است تا برخی اصطلاحات غلط در بازار داخلی را کم کم اصلاح کنند."وی به عنوان نمونه اظهار داشته که :"باید تخمه ژاپنی را با نام واقعی آن یعنی ‘جابانی یا جابونی’ که منطقه ای در اطراف دماوند است،به مردم معرفی کرد."***نظرات مردم***--یک منبع موافق:چه معنی دارد تخمه را توی کشور خودمان بکاریم و بدرویم و برداشت کنیم و بو بدهیم و مهمتر از،بشکانیم و آنوقت به اسم اجنبی جماعت باشد؟پس تهاجم فرهنگی به چه میگویند؟؟--یک منبع مخالف:هی فرت و فرت اسم همه چیز رو عوض میکنید که چی؟من شماره پلاک خونمون رو نمیتونم حفظ کنم!!--یک منبع مردد:اگر اسمش رو عوض کنیم آیا تاثیری روی قیمتش هم خواهد داشت؟فردا نگویند این جنس جدید است و مالیات بر ارزش افزوده هم دارد!!--یک منبع شوت!:آقا این یارانه شیر رو که قطع کردند نمیخوان بریزن تو حسابامون؟؟--یک منبع منتقد:فکر میکنم این مقام ارشد دولتی در حال تخمه شکاندن داشته به حل مشکلاتی از قبیل:تورم،بیکاری،اخراج بی رویه کارگران از کارخانجات،مسکن،اختلاس(اون هم از نوع سه هزار میلیاردی) و هزار یک مشکل دیگه فکر میکرده و آخر سر عقلش به حل مشکل همین کوه تخمه قد داده!باز جای شکرش باقیه!!--طرفدار فوتبال:تخمه تخمه است دیگر،فقط یک چیز باشد بشکانیم و توف کنیم روی زمین ورزشگاه،باقیش مهم نیست!--تخمه فروش سر گذر:نمیشود هر تخمه فروشی اسم خودش را بگذارد روی تخمه؟مثل اکبر مشدی یا اکبر جوجه یا علی بابا و اینها؟--یک اهل فن مقیم جابان:اصولا جابان تخمه ندارد که بخواهد به تخمه جابانی معروف باشد یا نباشد!!!!!****طرح های پیشنهادی****.1.از آنجا که تغییر اسم تخمه ژاپنی امری خیلی خیلی مهم و در صنعت،اشتغال زایی،ریشه کنی اعتیاد،ازدواج جوانان و... تاثیر گذار است و نباید سرسری گرفته شود،1پارس پیشنهاد میکند این امر به همه پرسی گذاشته شود و هرکس پیشنهاد بهتری داد یک تن تخمه(معادل 1000 کیلو)جایزه بگیرد البته از نوع ژاپنی!!.2.از آنجا که پیشنهاد داده شده تا تخمه ژاپنی به نام محل کشتش نام گذاری شود لذا 1پارس پیشنهاد میدهد که توسط رسانه ها به اطلاع عموم برسانند که چنانچه ادعا یا اطلاعی مبنی بر حل واقعی کشت این محصول دارند،ظرف چند روز آینده به اولین تخمه فروشی سرگذر مراجعه کرده و ضمن ارائه شواهد و مدارک برای سند زنی محصول نام برده اقدام نمایند!.3.از آنجا که ممکن است فردا روز برای سایر محصولات نیز مشکلی از این قبیل پیش بیاید،1پارس پیشنهاد میکند حالا که تنور داغ داغ است نان را چسبانده و یکباره فکری نیز به حال:بادام هندی،شیرینی ناپلئونی،سیب لبنانی،نارنگی پاکستانی و ... نیز بکنند انشالله!!
  2. آفلاین

!nafas! دوست تازه وارد

شغل :
    در حال تحصیل
    :ssqواقعا معضل بزرگیه!!!!!:ssq
  3. آفلاین

shaden کاربر ویژه

• زمانی شعر میگفتم برای غربت باران ، ولی حالا خودم تنهاترم… تنهاتر از باران
    شغل :
    اقتصاد
    اونوقت بگین مسئولین بفکر نیستن:d
    ناسپاسی تا به کی
  4. آفلاین

ღ♥ღغزل ღ کاربر فعال شعر و ادبیات

شغل :
    نقاشی ,ارایشگری
    علی جان کارت درسته
    خیر ببینی جوون:p
    خوب کاری میکنید که این معضل رو از رویه مابقی کلالا هم رفع کنید:ssq
    در ضمن
    شیرینی ناپلیونی چن وقتی هست تغییر نام داده
    به شیرینی گل محمدی:d
  5. آفلاین

Ravani دوست تازه وارد اخراج شده

شغل :
    Designing , Coding , Mokh Zani
    وب سایت:
    اول برن اين ايميل رو اصلاح كنن !!! درستش كردن پست الكترونيكي !‌ كه هم پست انگليشه ... هم الكترونيكي !! بعد بيان سراغ تخمه و نخود وشيرني !
  6. آفلاین

@n!t@ دوست تازه وارد

شغل :
    دانشجوی ادبیات انگلیسی
    این مدت که من داشتم تخمه ای با اسم اجنبی میشکوندم حس کردم دارم مورد تهاجم فرهنگی و غرب زدگی قرار میگیرم!:dsa
  7. آفلاین

hafez داره خودمونی میشه!

شغل :
    آچار فرانسه و کمي هم پيچ گوشتي
    :muآخي اين آخرین مشکلم از پا در اومد:kpb از فردا میشینیم تو مملکت گل و بلبل تخمه ی وطنی میخوریم:p