1. اطلاعات ما نشان میدهد که شما عضو انجمن نیستید، لطفا برای استفاده کامل از انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
  2. 1- لطفا اول ایمیل تان .www نگذارید !
    2-بعد از ثبت نام,ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد, که باید بر روی لینک داده شده کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود.

سخنان بزرگان در مورد دوستی و دشمنی

شروع موضوع توسط ! Mani ! ‏Oct 25, 2011 در انجمن تصاویر و مطالب جالب و خواندنی

1. آفلاین

! Mani ! داره خودمونی میشه!

• منو دیدی بگو عمو فدا~O)
    شغل :
    دانشجوی_مهندسی شیمی
    ما که آزادی را دوست نداریم نمی توانیم نان آزادی را بخوریم و اگر هم بخوریم، آنرا هضم نخواهیم کرد.((گاندی))
    خردمند برای رسیدن به هدف، ممکن است حتی دشمن خود را بر شانه‌هایش سوار کند.((پنچا تنترا))
    انسان می‌تواند خرد را حتی از دشمن بیاموزد.((آریستوفان))
    وقتی زنها دوستمان می دارند، ما را از هر لحاظ به دیده عقل می نگرند؛ حتی جنایات ما را. ولی وقتی علاقه ای به ما نداشته باشند، ارزشی برای فضایل مان نیز قایل نمی شوند.((اونوره دو بالزاک))
    بدگمانی و بدبینی پرده ایست که میان ما و دیگران کشیده می شود و هیچ وقت نمی گذارد رشته دوستی خود را با آنها محکم ساخته و از نعمت وفا و محبت بهره مند شویم.((لرد آویبوری))
    تمام محبت خود را به یکباره برای دوستت ظاهر مکن؛ زیرا هر وقت اندک تغییری مشاهده کرد تو را دشمن می پندارد.((سقراط))

شش راه برای جلب محبت مردم :1- صمیمانه نسبت به غیر، علاقه مند باشید. 2- تبسمی بر لب داشته باشید. 3- به یاد بیاورید که نام هر کس برای او شیرین ترین و مهمترین لغت قاموسهاست.4- شنیدن را بیاموزید، طرف خود را به شوق آورید که از خود سخن بگوید.5- با مخاطب از آنچه دوست دارد صحبت کنید.6- صمیمانه و صادقانه اهمیت او را برا ی خودش آشکار سازید.((دیل کارنگی))
    وقتی از اخلاق یک فرد سر در نمی آوری به دوستانش نگاه کن.((مثل ژاپنی))
    هرکس در جهان آرزویی دارد : یکی مال می خواهد، یکی افتخار و یکی زیبایی. اما به نظر من، یک دوست حقیقی از تمام اینها بهتر است.((؟))
    شخصیت افراد را می توان با نفوذی که آنها بر دوستان خود دارند، سنجید.((اسکار وایلد))
    اگر دوستانی نتوانند گناهان کوچک یکدیگر را ببخشند، نخواهد توانست دوستی خود را به جایی برسانند.((لابرویر))

سخن در میان دو دشمن چنان گوی که چون دوست شوند، شرمسار نگردی.((سعدی))
    اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی، پیوسته از او به دشمنی یاد کن.((اُرد بزرگ))
    آنان که سامان و پویندگی در کیهان را دروغ می پندارند، همواره در اندیشه کین خواهی و حمله به جهان پیرامون خویش هستند؛ زندگی خود و نزدیکانشان را تباه می سازند و سرانجام در برآیندی بزرگتر از هستی ناپدید می شوند.((اُرد بزرگ))

آدمی با کینه، زندگی را بر دوستان نیز تنگ می کند.((اُرد بزرگ))
    با زنی ازدواج کن که اگر «مرد» بود بهترین دوستت می شد.((بردون))
    بیشتر مردم عدالت را از آن جهت دوست دارند که می ترسند روزی به آنها ستم شود.((لارشفوکولد))
    کسانی که حقیقت را درک کرده اند با افرادی که حقیقت را دوست دارند، برابر نیستند.((شاتوبریان))
    حقیقت را دوست بدار، ولی اشتباه را عفو کن.((فرانسوا ولتر))

من دنیای پر از شیر و عسل را دوست نمی دارم. من دنیای کوچک و گرمی را دوست دارم که خودم با دست خود آن را ساخته باشم.((آرتور شوپنهاور))
    من معتقدم که همه ما باید عشق به حیات را دریابیم و زندگی را دوست بداریم.((داستایوسکی))
    ما همیشه افرادی را دوست می داریم که به دیده شگفتی و تحسین به ما می نگرند، ولی همیشه افرادی را که با دیده تحسین به آنها نمی نگریم، دوست نمی داریم.((لاروشفوکولد))
    ما دوست نداریم که دیگران ما را فریب دهند، ولی از فریب دیگران هم عبرت نمی گیریم.((بلز پاسکال))

من از فردای خود نمی ترسم، دیروز سپری شده، امروزم را دوست دارم.((ویلیام آلن هوایت))
    سعی کنید آنچه را که دوست دارید به دست آورید، وگرنه زمانی خواهد رسید که ناچارید آنچه را به دست آورده اید، دوست داشته باشید.((جرج برنارد شاو))
    هر که شعر را با حقیقت و حکمت آشتی دهد، شاعر حقیقی است.((بایرون))

هیچ چیز در زندگی شیرین تر از این نیست که کسی انسان را دوست بدارد. من در زندگانی خود هر وقت فهمیده ام که مورد محبت کسی هستم مثل این بوده است که دست خداوند عالم را بر شانه خویش احساس کرده ام.((چارلز مورگان))

وقتی زن مزه عشق را چشید، دیگر دوستی به مذاقش خوش نمی آید.((لاروشفوکو))
    آن که از داشتن دشمن می ترسد، هرگز دوست حقیقی نخواهد داشت.((هزلت))
    آنکه در دوستی تو ستایش کند بر چیزی که در تو نباشد، در دشمنی نیز بدگویی کند در چیزی که در تو نیست.((داراب شهریار))

اگر می خواهی رازی را از دشمنان پنهان بداری، آن را هرگز به دوستانت فاش مکن.((بنجامین فرانکلین))
    اگر می خواهید برای خویش دشمنی بتراشید، خود را برتر از دوستان نشان بدهید و اگر می خواهید دوستان شما زیاد شوند، بگذارید از شما برتر باشند.((؟))

اگر نمی توانی دوست پیدا کنی، برای خود دشمن نتراش.((مثل یونانی))
    با دیگران زیاد خودمانی نشویم تا موجب کدورت نگردیم.(( کنفوسیوس))

ابله ترین دوستان ما خطرناکترین دشمنان هستند.((سقراط))

به دوستانت خوبی کن، محبت شان نسبت به تو بیشتر می شود و به دشمنان خوبی کن تا دوست شوند.((لئو نیکولایویچ تولستوی))

پیش تمام دشمنان به نزدیکترین دشمن خود که زبان است توجه داشته باش.((سقراط))
    پنجاه دوست دارید؟ این کافی نیست، یک دشمن دارید؟ بسیار زیاد است.((مثل ایتالیایی))

تازه رسیده ای که ابراز صمیمیت کند، بعید نیست دشمن باشد.((؟))
    خطرناکترین دوست ما عزیزترین دوست ماست؛ زیرا رازهای ما با اوست.((؟))

در انتخاب دوست می توان دقت کرد، ولی دشمن را نمی توان به خوبی تشخیص داد.((اسکار وایلد))
    دشمنان بسیار دارید که نمی دانند چرا دشمن شما هستند؛ همچون سگهای ولگرد هنگامی که رفیقشان بانگ بردارد، آنان نیز بانگ بر می دارند.((ویلیام شکسپیر))

دشمنی کسی را در دل راه مده که تو را همیشه غمگین می کند.((ارسطو))

دشمن دانا از دوست نادان بهتر است.(( مثل فارسی))

دوست تو کسی است که هر گاه کلمه حق از تو بشنود، خشمناک نشود.((فیثاغورث))
    دوستی که از او به تو سودی نمی رسد، از دشمنی او نیز تو را زیانی نخواهد رسید.(( کیقباد))
    عالی ترین سلاح برای مغلوب کردن دشمن، خونسردی است.((مثل انگلیسی))
    عادت، اول دوست انسان است و بعد دشمن او.((مثل اسکاتلندی))
    هر ملتی دو نوع دشمن خونی دارد : دسته ای که به قانون پشت پا می زنند و دسته دیگر کسانی که با دقت بیش از حد آن را اجرا می کنند.((آلفرد کاپو))
    همان قدر که دشمنان زیادند، دوستان کم و انگشت شمارند؛ پیدا کردن یک دوست از مشکل ترین کارهاست. اگر پیدا کردید، قدر آن را بدانید.((لورد آویبوری))
    از دشمنی که دشمنی خود را در برابر تو ابراز می کند، زیاد نترس.((ضرب المثل ایتالیایی))
    وقتی انسان دوست واقعی دارد که خودش هم دوست واقعی باشد.((رالف والدو امرسون))
    اگر می خواهید در زندگی، دوستان وفادار و یاران غمخوار داشته باشید، کم و خیلی دیر با مردم دوست شوید.((هرشل))
    سه نوع دوستی است که در همه جا پر سود و با ارزش است و سه نوع دوستی دیگر هست که زیان آور و باعث پشیمانی است : دوستی با کسانی که در دوستی خود پایدار و با وفا هستند و با کسانی که درستکار و راستگویند و با آنان که تجربه بسیار دارند، سودمند است، ولی دوستی و رفاقت با چاپلوسان، ریاکاران و یاوه گویان موجب بدبختی و رسوایی است.((کنفوسیوس))
    دوستان فراوان نشان دهنده کامیابی در زندگی نیست، بلکه بیانگر نابودی زمان به گونه ای گسترده است.((اُرد بزرگ))
    وقتی که زنان دوستمان می دارند، ما را از هر لحاظ به دیده عفو می نگرند؛ حتی جنایاتمان را. ولی وقتی که دوستمان نمی دارند، ارزشی حتی برای فضائل مان قایل نمی شوند.((الکساندر دوما))
    وقتی که دو دوست با هم صمیمی شوند، مرگ یکی تنها رنجش خاطر دیگری را فراهم می آورد، ولی جدایی، هر دو را متاثر می سازد.((لاروشفوکو))
    دوستی که شما را درک می کند، شما را می سازد.((رومن رولان))

از هر چیزی تازه اش را انتخاب کنید، ولی از دوست کهنه اش را.((گاندی))
    اگر می خواهی دوستی ات پا برجا بماند، هیچ گاه با دوستت شریک مشو.((اُرد بزرگ))
    برای آنکه همواره دوستانمان را نگاه داریم، بهتر است همیشه فاصله و بازه ای میان خود و آنها داشته باشیم.((اُرد بزرگ))

نایاب ترین چیزها در جهان، دوست صمیمی است.((ناپلئون بناپارت))

آنچه مردم دوستی می خوانند، چیزی غیر از نفع شخصی نیست. دوستی خودپسندی انسان است که می خواهد به نام دوستی از دیگران بهره ببرد.((لارشفوکولد))

آن کس که در هر جا دوستانی دارد، همه جا را دوست داشتنی می یابد.((مثل چینی))
    از سلامتی خود مراقبت می کنیم، برای روز مبادا پول ذخیره می کنیم، سقف خانه را تعمیر می کنیم و لباس کافی می پوشیم، ولی کیست که در بند آن باشد که بهترین دارایی یعنی دوست را به گونه ای عاقلانه برای خود فراهم کند؟((رالف والدو امرسون))
    اگر هر کس همه کس را دوست می داشت، همه کس صاحب دنیا می شد.((فریدریش شیلر))
    اگر به دوستی علاقه مندی، با خواهش و اصرار او را آزار نرسان که از چشم او می افتی.((؟))
    اگر می خواهید شما را دوست بدارند، اشتباهات خود را بیش از نیکی های خود بگویید.((بارون لیتون))
    [ بگو ] با چه کسانی دوست و رفیقی، تا بگویم چگونه آدمی هستی.((رالف والدو امرسون))
    به دوستی ای که بعد از عشق بین دو نفر حکمفرما می شود باید باور داشت.((الکساندر دوما))
    برای اینکه دوست پیدا کنی، باید خود را سزاوار و آماده دوستی کنی.((آندره موروا))
    برای برقراری روابط دوستانه، طرح و حل اختلافات ثمربخش تر از سرپوش گذاردن بر روی آنهاست.((سولون))
    بگذار که دوستی کم کم به اوج خود برسد. اگر این رسیدن برق آسا باشد، ناگهان از نفس می افتد و متوقف می شود.((فرانسوا ولتر))
    بهترین و حقیقی ترین دوستانم از تهی دستانند؛ توانگران از دوستی چیزی نمی دانند.((موزارت))
    چون دوستی اختیار کردی، در حال خشم، وی را آزمایش کن؛ اگر با انصاف باشد، دوستی را شاید و اگر نه از وی دوری کن.((لقمان))
    دوست، کسی است که من می توانم با او صمیمی باشم و جلو او با صدای بلند فکر کنم.((رالف والدو امرسون))
    دوستان حقیقی اگر از دیده بروند از دل نخواهند رفت.((سیسرون))

دوست، کسی است که قدر مرا می داند و برای من ارزش قایل است.((آلبرت هوبارد))
    دوست حقیقی مانند نهالی است که در کوهستان می روید و به محض اینکه ریشه های خود را به سنگهای صخره کوه متصل کرد، دیگر طوفانهای سخت و بادهای تند قادر به کندن آن نخواهند بود.((آندره توریه))

دوستان دو گونه اند : یکی آنان که همیشه شما را می خندانند و از ایشان خیری نخواهید دید، دیگر آنان که عیب شما را می گویند و شما را به اندیشه وا می دارند؛ قدر ایشان را بدانید.((ابوالعلاءمُعری))
    دوست حقیقی ضعف شما را ستایش نمی کند، بلکه می کوشد قدرت و نیروی شما را بیدار سازد.((آرنولوکلاسکو))

دوستی های ما نیز مانند خانه های ما، لباسهای ما و ماشینهای ما گاهی نیاز به تعمیر دارند.((دکتر جانسون))
    دوستی کسانی که در هنگام برگشت روزگار با انسان همراهی کرده اند، فراموش شدنی نیست.((؟))
    دوستان را در خلوت سرزنش کنید و در ملاء عام تحسین.((لاتینی))
    دوستی مثل اسناد کهنه است؛ قدمت تاریخ آن را قیمتی می کند.((گوته))
    دوست همه کس، دوست هیچ کس نیست.((یوردالو))
    دوستی با اشخاصی که درستکار، وفادار و دانا هستند، سودمند است و دوستی با اشخاصی که خوش ظاهر و چاپلوس و چرب زبانند، زیان آور است.((کنفوسیس))
    دوستانت را در نظر خود خوار مدار و خود را نیز در نظر ایشان چنین مکن.((فولر))

کسی که رفیق خوبی دارد، نیاز به آینه ندارد.((؟))

مردم هر کدام آرزویی دارند؛ یکی مال می خواهد، یکی جمال و دیگری افتخار. ولی به نظر من دوست خوب از تمام اینها بهتر است.((سقراط))
    مردم گمان می کنند تنها دوستی اشخاص بزرگ و معروف برایشان ثمر بخش است، در حال که اشخاص حقیر هم به نوبه خود می توانند برای ما ثمر بخش باشند و افق حیاتمان را با نور و محبت روشن کنند.((لردآویبوری))

من در جهان یک دوست داشتم و آن هم خودم بوده ام.((ناپلئون بناپارت))

نهال دوستی حقیقی آهسته رشد می کند.((جورج واشنگتن))

هر قدر بیشتر کسی را دوست داشته باشید، کمتر مغرورش می کنید.((مولیر))

هر گاه می خواهی با کسی دوستی کنی، بیشتر از همه چیز ببین که فهم او چه اندازه است، نیک و بد را در چه می داند، افتخار و اهانت را چه می شمارد و نیک بختی و بدبختی او در چه چیز است؟((مارک اورل))
    یقین داشته باش آن کسی که عیبهای تو را در خلوت باز گو می کند، دوست تو است. زیرا خود را باخشم و کینه تو روبرو می سازد و از این کار هیچ باک ندارد. انگشت شمارند کسانی که بتوانند چنین وضعی را تحمل کنند. بیشتر مردم خواستار شنیدن ستایشند و این ستایش دوستی یکی از بلاهایی است که بیشتر از هر چیز نوع بشر را می فریبد و جادو می کند.((لرو.لاری))

ای کاش دوستان ما مانند دشمنان یکرنگ و ثابت قدم بودند.((کلادستون))

به دوست خود راز دل مگو که او نیز به دوست خود گوید.((؟))
    زن خوش آیند و دوست داشتنی زنی است که همه او را می بینند. به همین علت است که هنرپیشگان این همه محبوبیت دارند.((اونوره دو بالزاک))
    از این امر به خود نبالید که دوستی به شما اجازه می دهد حرفهای ناپسند به دوستان صمیمی خود بگویید. هر چه روابط شما با کسی نزدیکتر باشد، متانت، احترام و مهربانی بیشتری ضرورت پیدا می کند.((هولمس))

زمانی که شما به بدبینی خو بگیرید، بدبینی به اندازه خوشبینی مطلوب و دوست داشتنی است.((آرنالد بنت))
    نیکوست که ثروتمند باشی و پرتوان، اما نیکوتر آن است که دوستت بدارند.((اورپیدوس))
    دوستی که خواهش می کند، فردا وجود ندارد.((ضرب المثل قدیمی))
    زبان دوستی واژه نیست، معناست.((هنری تورئو))
    آنان که پیروز می شوند، همان کسانی هستند که از مشورت دوستان بهره می برند.((ویلیام شکسپیر))
    موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آن چه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.((هرمن کین))

راز شاد زیستن در دوست داشتن است.((جی دونالد والترز))
    دوست داشتن بدین معنا است که خوشبختی خودمان را در خوشبختی دیگران بدانیم.((لوبر تز))
    در این جهان نیاز به دوست داشتن و ستایش بیش از نیاز نان است.((مادر ترزا))
    نصایح دوستانه، پایان بخش اندوه ماست.((ویلیام شکسپیر))

چاپلوسها تنها، همانند دوست هستند، همانطوری که گرگ ها به سگ ها شباهت دارند.((مارک تواین))

راه آشتی را کسی باید بیابد که خود سبب جدایی شده است.((اُرد بزرگ))
    دشمنی با خاندان یک بدکار، تنها نشان ترس است نه نیروی انسانهای خردمند.((اُرد بزرگ))

تنها زندگی کردن، بهتر از رفاقت با نارفیقان است.((پل ورلن))
    مشکل بتوانی لغزشهای خود را ببینی. تنها کسی که خود را دوست می دارد می تواند این لغزشها را ببیند.((اشو))
    لذت بردن از کاری که می کنی، هدفی که تمام توان خود را به آن معطوف می داری؛ آنچه که نمی خواهی از آن دیگری باشد؛ آنچه که می خواهی همان باشی، با طبیعت در آشتی، نقشی که کارگردان در این نمایشنامه به تو داده است و تو حاضر نیستی که این نقش را با ریاست جمهوری یا امپراتوری عوض کنی، تو را به خرسندی می رساند.((اشو))

هیچ کس موفق نمی شود، مگر اینکه کار خود را دوست داشته باشد.((دیوید سارنوف))

اگر محصولی را که برداشت می کنید دوست ندارید، بذر آن را خود انتخاب کنید.((تبلیغی بر سر در یک مغازه بذر فروشی در روستای اهیو آمریکا))
    برخی از مردان اگر بخواهند به فضیلت خود، مردانگی خود و صلابت خود دست یابند به دشمنانی صادق نیاز دارند.((ناپلئون بناپارت))
    آدمها دیگر برای سر درآوردن از چیزها وقت ندارند. همه چیز را همین جور حاضر آماده از دکانها می خرند. اما چون دکانی نیست که دوست معامله کند، آدمها مانده اند بی دوست.((آنتوان دوسنت اگزوپری))
    حتی اگر آدم دم مرگ هم باشد داشتن یک دوست، عالی است.((آنتوان دوسنت اگزوپری))
    ما کمتر به یاد می آوریم که معلم ما به ما چه آموخته، اما کمتر از یاد می بریم که ما را چقدر دوست داشته است.((جان ماکسول))
    کوره را برای سوزاندن دشمنان خود آنقدر شعله ور نکن که شعله اش خودت را بسوزاند.((ویلیام شکسپیر))
    ما دارای روح آسمانی و علو طبعی نیستیم که قادر باشیم دشمنان خود را دوست بداریم، اما دست کم می توانیم برای سلامت و نشاط خود، آنها را ببخشیم و خطاهایشان را فراموش کنیم.((دیل کارنگی))
    من فهمیدم که وطن دوستی و میهن پرستی به تنهایی کافی نیست و من می بایست نسبت به هیچ کس بغض و کینه نداشته باشم.((ادیت کاول))
    به جای اینکه نسبت به دشمنان خود کینه توزی کنیم، خداوند را شاکر باشیم که زندگی، ما را همچون آنها بار نیاورده است.((دیل کارنگی))
    کسی به جز خودم مسئول سقوطم نیست؛ بزرگترین دشمنی که باعث به وجود آمدن سرنوشتی غم انگیز و اندوهبار برایم شده تنها خودم هستم.((ناپلئون بناپارت))
    دوستی میوه دیر رسی است.((ارسطو))

نظم و ترتیب یعنی انجام دادن کارهایی که به آن علاقه ندارید تا سرانجام بتوانید کارهایی را که به راستی دوست دارید، انجام دهید.((جان ماکسول))

بدون توجه به اینکه در چه زمینه ای کار می کنم، دوست دارم آن کاری را که هنوز انجام نداده ام، انجام دهم.((وودی آلن))
    بزرگترین متحد و هم پیمان آمادگی، شجاعت و بزرگترین دشمن آن، ترس است.((جان ماکسول))
    هر کسی که عقایدش را بیش از سایر افراد گروهش دوست بدارد، کارش را از پیش می برد، اما به تیمش لطمه می زند.((جان ماکسول))
    عشق، سرچشمه بزرگترین منافع بنی آدم است و هر آدمی در آغاز زندگی خود هیچ سود و سعادتی را همانند آن نتواند یافت که: "دوست بدارد و دوستش بدارند."((افلاطون))

عشق، نزدیکترین دوست آدمیان است و شفابخش دردهایی است که راه خوشبختی و سعادت را بر بشر فرو بسته اند.((افلاطون))

عشق است که در میان مردمان صلح و آشتی برقرار می کند.((افلاطون))
    اگر از دوست خود جدا شدی، مبادا که بر جدایی اش افسرده و غمین گردی؛ زیرا آنچه از وجود او در تو دوستی و مهر برانگیخته است، ای بسا که در غیابش روشن تر و آشکارتر از دوران حضورش باشد.((جبران خلیل جبران))

گاهی سکوتم دشمن را فرسنگها از مرزهای خودش نیز به عقب می نشاند.((نادر شاه افشار))
    دیوِ کین و دیوِ سخن چینی گزنده است. سخن چین هرگز جز به دروغ لب نمی گشاید. گفتارش همیشه بی فروغ است. [ افراد ] دو رو و سخن چین از مهر یزدان بی بهره اند و از او در هراسند.((بزرگمهر))
    به روزگار شیرین رفاقت سفره خنده بگسترید و نان شادمانی قسمت کنید. به شبنم این بهانه های کوچک است که در دل، سپیده می دمد و جان تازه می شود.((جبران خلیل جبران))
    دشمنی و پادورزی به انسان خردمند انگیزه زندگی می دهد.((اُرد بزرگ))
    سزاوار است دوستی را بخواهی که به روزهایت تلاش و به شبهایت آرامش بخشد.((جبران خلیل جبران))
    خوشبختی زمانی به دست می آید که شما به کاری که انجام می دهید باور داشته باشید، آن را خوب بشناسید و دوست بدارید.((برایان تریسی))
    دوستی که نومیدنامه می خواند، همیشه سوار بر تو و پیشدار دورخیزهای بلندت خواهد شد.((اُرد بزرگ))
    با اینکه می دانیم زیبایی و خوبی دشمن هم هستند، چرا این آب و آتش را در یک وجود می طلبیم؟((ویلیام تن))
    انضباط فردی عبارت است از توانایی مجبور کردن خود به انجام کاری که باید در زمان معینی به پایان رسد، چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم.((آلبرت هوبارد))
    پادشاهانِ مردم دوست، برگزیدگان پروردگارند.((بزرگمهر))
    با مرگ هر دوست ... جزیی از وجود من نیز دفن می شود ... اما سهم آنان در خوشی ها و لذتهایم، مرا وا می دارد تا در این دنیای فانی باقی بمانم.((هلن کلر))
    بهترین راه دشمن تراشی، داشتن و به کار انداختن استعداد و لیاقت است.((لاروشفوکو))
    میدان جنگ می تواند میدان دوستی نیز باشد؛ اگر نیروهای دو طرف میدان به حقوق خویش بسنده کنند.((نادر شاه افشار))

ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است، نمی باشد.((سارا برنار))
    دو چیز اندوه را از بین می برد: یکی دیدار دوستان و دیگر، سخن دانایان و خردمندان.((ارسطو))
  2. آفلاین

! Mani ! داره خودمونی میشه!

• منو دیدی بگو عمو فدا~O)
    شغل :
    دانشجوی_مهندسی شیمی
    سخنان بزرگان در مورد دوستی و دشمنی 2

ما كه آزادي را دوست نداريم نمي توانيم نان آزادي را بخوريم و اگر هم بخوريم، آنرا هضم نخواهيم كرد.((گاندي))
    خردمند براي رسيدن به هدف، ممكن است حتي دشمن خود را بر شانه‌هايش سوار كند.((پنچا تنترا))

انسان مي‌تواند خرد را حتي از دشمن بياموزد.((آريستوفان))

وقتي زنها دوستمان مي دارند، ما را از هر لحاظ به ديده عقل مي نگرند؛ حتي جنايات ما را. ولي وقتي علاقه اي به ما نداشته باشند، ارزشي براي فضايل مان نيز قايل نمي شوند.((اونوره دو بالزاك))

بدگماني و بدبيني پرده ايست كه ميان ما و ديگران كشيده مي شود و هيچ وقت نمي گذارد رشته دوستي خود را با آنها محكم ساخته و از نعمت وفا و محبت بهره مند شويم.((لرد آويبوري))

تمام محبت خود را به يكباره براي دوستت ظاهر مكن؛ زيرا هر وقت اندك تغييري مشاهده كرد تو را دشمن مي پندارد.((سقراط))

شش راه براي جلب محبت مردم :1- صميمانه نسبت به غير، علاقه مند باشيد. 2- تبسمي بر لب داشته باشيد. 3- به ياد بياوريد كه نام هر كس براي او شيرين ترين و مهمترين لغت قاموسهاست.4- شنيدن را بياموزيد، طرف خود را به شوق آوريد كه از خود سخن بگويد.5- با مخاطب از آنچه دوست دارد صحبت كنيد.6- صميمانه و صادقانه اهميت او را برا ي خودش آشكار سازيد.((ديل كارنگي))

وقتي از اخلاق يك فرد سر در نمي آوري به دوستانش نگاه كن.((مثل ژاپني))

هركس در جهان آرزويي دارد : يكي مال مي خواهد، يكي افتخار و يكي زيبايي. اما به نظر من، يك دوست حقيقي از تمام اينها بهتر است.((؟))

شخصيت افراد را مي توان با نفوذي كه آنها بر دوستان خود دارند، سنجيد.((اسكار وايلد))

اگر دوستاني نتوانند گناهان كوچك يكديگر را ببخشند، نخواهد توانست دوستي خود را به جايي برسانند.((لابروير))

سخن در ميان دو دشمن چنان گوي كه چون دوست شوند، شرمسار نگردي.((سعدي))

اگر مي خواهي كسي را بزرگ كني، پيوسته از او به دشمني ياد كن.((اُرد بزرگ))

آنان كه سامان و پويندگي در كيهان را دروغ مي پندارند، همواره در انديشه كين خواهي و حمله به جهان پيرامون خويش هستند؛ زندگي خود و نزديكانشان را تباه مي سازند و سرانجام در برآيندي بزرگتر از هستي ناپديد مي شوند.((اُرد بزرگ))

آدمي با كينه، زندگي را بر دوستان نيز تنگ مي كند.((اُرد بزرگ))

با زني ازدواج کن که اگر «مرد» بود بهترين دوستت مي شد.((بردون))

بيشتر مردم عدالت را از آن جهت دوست دارند كه مي ترسند روزي به آنها ستم شود.((لارشفوكولد))

كساني كه حقيقت را درك كرده اند با افرادي كه حقيقت را دوست دارند، برابر نيستند.((شاتوبريان))

حقيقت را دوست بدار، ولي اشتباه را عفو كن.((فرانسوا ولتر))

من دنياي پر از شير و عسل را دوست نمي دارم. من دنياي كوچك و گرمي را دوست دارم كه خودم با دست خود آن را ساخته باشم.((آرتور شوپنهاور))
    من معتقدم كه همه ما بايد عشق به حيات را دريابيم و زندگي را دوست بداريم.((داستايوسكي))

ما هميشه افرادي را دوست مي داريم كه به ديده شگفتي و تحسين به ما مي نگرند، ولي هميشه افرادي را كه با ديده تحسين به آنها نمي نگريم، دوست نمي داريم.((لاروشفوكولد))

ما دوست نداريم كه ديگران ما را فريب دهند، ولي از فريب ديگران هم عبرت نمي گيريم.((بلز پاسكال))

من از فرداي خود نمي ترسم، ديروز سپري شده، امروزم را دوست دارم.((ويليام آلن هوايت))

سعي كنيد آنچه را كه دوست داريد به دست آوريد، وگرنه زماني خواهد رسيد كه ناچاريد آنچه را به دست آورده ايد، دوست داشته باشيد.((جرج برنارد شاو))

هر كه شعر را با حقيقت و حكمت آشتي دهد، شاعر حقيقي است.((بايرون))

هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم مثل اين بوده است كه دست خداوند عالم را بر شانه خويش احساس كرده ام.((چارلز مورگان))

وقتي زن مزه عشق را چشيد، ديگر دوستي به مذاقش خوش نمي آيد.((لاروشفوكو))

آن كه از داشتن دشمن مي ترسد، هرگز دوست حقيقي نخواهد داشت.((هزلت))

آنكه در دوستي تو ستايش كند بر چيزي كه در تو نباشد، در دشمني نيز بدگويي كند در چيزي كه در تو نيست.((داراب شهريار))

اگر مي خواهي رازي را از دشمنان پنهان بداري، آن را هرگز به دوستانت فاش مكن.((بنجامين فرانكلين))

اگر مي خواهيد براي خويش دشمني بتراشيد، خود را برتر از دوستان نشان بدهيد و اگر مي خواهيد دوستان شما زياد شوند، بگذاريد از شما برتر باشند.((؟))

اگر نمي تواني دوست پيدا كني، براي خود دشمن نتراش.((مثل يوناني))

با ديگران زياد خودماني نشويم تا موجب كدورت نگرديم.(( كنفوسيوس))

ابله ترين دوستان ما خطرناكترين دشمنان هستند.((سقراط))

به دوستانت خوبي كن، محبت شان نسبت به تو بيشتر مي شود و به دشمنان خوبي كن تا دوست شوند.((لئو نيكولايويچ تولستوي))

پيش تمام دشمنان به نزديكترين دشمن خود كه زبان است توجه داشته باش.((سقراط))

پنجاه دوست داريد؟ اين كافي نيست، يك دشمن داريد؟ بسيار زياد است.((مثل ايتاليايي))

تازه رسيده اي كه ابراز صميميت كند، بعيد نيست دشمن باشد.((؟))

خطرناكترين دوست ما عزيزترين دوست ماست؛ زيرا رازهاي ما با اوست.((؟))

در انتخاب دوست مي توان دقت كرد، ولي دشمن را نمي توان به خوبي تشخيص داد.((اسكار وايلد))

دشمنان بسيار داريد كه نمي دانند چرا دشمن شما هستند؛ همچون سگهاي ولگرد هنگامي كه رفيقشان بانگ بردارد، آنان نيز بانگ بر مي دارند.((ويليام شكسپير))

دشمني كسي را در دل راه مده كه تو را هميشه غمگين مي كند.((ارسطو))

دشمن دانا از دوست نادان بهتر است.(( مثل فارسي))

دوست تو كسي است كه هر گاه كلمه حق از تو بشنود، خشمناك نشود.((فيثاغورث))

دوستي كه از او به تو سودي نمي رسد، از دشمني او نيز تو را زياني نخواهد رسيد.(( كيقباد))

عالي ترين سلاح براي مغلوب كردن دشمن، خونسردي است.((مثل انگليسي))

عادت، اول دوست انسان است و بعد دشمن او.((مثل اسكاتلندي))

هر ملتي دو نوع دشمن خوني دارد : دسته اي كه به قانون پشت پا مي زنند و دسته ديگر كساني كه با دقت بيش از حد آن را اجرا مي كنند.((آلفرد كاپو))

همان قدر كه دشمنان زيادند، دوستان كم و انگشت شمارند؛ پيدا كردن يك دوست از مشكل ترين كارهاست. اگر پيدا كرديد، قدر آن را بدانيد.((لورد آويبوري))

از دشمني كه دشمني خود را در برابر تو ابراز مي كند، زياد نترس.((ضرب المثل ايتاليايي))

وقتي انسان دوست واقعي دارد كه خودش هم دوست واقعي باشد.((رالف والدو امرسون))

اگر مي خواهيد در زندگي، دوستان وفادار و ياران غمخوار داشته باشيد، كم و خيلي دير با مردم دوست شويد.((هرشل))

سه نوع دوستي است كه در همه جا پر سود و با ارزش است و سه نوع دوستي ديگر هست كه زيان آور و باعث پشيماني است : دوستي با كساني كه در دوستي خود پايدار و با وفا هستند و با كساني كه درستكار و راستگويند و با آنان كه تجربه بسيار دارند، سودمند است، ولي دوستي و رفاقت با چاپلوسان، رياكاران و ياوه گويان موجب بدبختي و رسوايي است.((كنفوسيوس))

دوستان فراوان نشان دهنده کاميابي در زندگي نيست، بلکه بيانگر نابودي زمان به گونه اي گسترده است.((اُرد بزرگ))

وقتي که زنان دوستمان مي دارند، ما را از هر لحاظ به ديده عفو مي نگرند؛ حتي جناياتمان را. ولي وقتي که دوستمان نمي دارند، ارزشي حتي براي فضائل مان قايل نمي شوند.((الکساندر دوما))

وقتي كه دو دوست با هم صميمي شوند، مرگ يكي تنها رنجش خاطر ديگري را فراهم مي آورد، ولي جدايي، هر دو را متاثر مي سازد.((لاروشفوكو))

دوستي که شما را درک مي کند، شما را مي سازد.((رومن رولان))

از هر چيزي تازه اش را انتخاب كنيد، ولي از دوست كهنه اش را.((گاندي))
    اگر مي خواهي دوستي ات پا برجا بماند، هيچ گاه با دوستت شريک مشو.((اُرد بزرگ))

براي آنکه همواره دوستانمان را نگاه داريم، بهتر است هميشه فاصله و بازه اي ميان خود و آنها داشته باشيم.((اُرد بزرگ))

ناياب ترين چيزها در جهان، دوست صميمي است.((ناپلئون بناپارت))

آنچه مردم دوستي مي خوانند، چيزي غير از نفع شخصي نيست. دوستي خودپسندي انسان است كه مي خواهد به نام دوستي از ديگران بهره ببرد.((لارشفوكولد))

آن كس كه در هر جا دوستاني دارد، همه جا را دوست داشتني مي يابد.((مثل چيني))

از سلامتي خود مراقبت مي كنيم، براي روز مبادا پول ذخيره مي كنيم، سقف خانه را تعمير مي كنيم و لباس كافي مي پوشيم، ولي كيست كه در بند آن باشد كه بهترين دارايي يعني دوست را به گونه اي عاقلانه براي خود فراهم كند؟((رالف والدو امرسون))

اگر هر كس همه كس را دوست مي داشت، همه كس صاحب دنيا مي شد.((فريدريش شيلر))

اگر به دوستي علاقه مندي، با خواهش و اصرار او را آزار نرسان كه از چشم او مي افتي.((؟))

اگر مي خواهيد شما را دوست بدارند، اشتباهات خود را بيش از نيكي هاي خود بگوييد.((بارون ليتون))

[ بگو ] با چه كساني دوست و رفيقي، تا بگويم چگونه آدمي هستي.((رالف والدو امرسون))

به دوستي اي كه بعد از عشق بين دو نفر حكمفرما مي شود بايد باور داشت.((الكساندر دوما))

براي اينكه دوست پيدا كني، بايد خود را سزاوار و آماده دوستي كني.((آندره موروا))

براي برقراري روابط دوستانه، طرح و حل اختلافات ثمربخش تر از سرپوش گذاردن بر روي آنهاست.((سولون))

بگذار كه دوستي كم كم به اوج خود برسد. اگر اين رسيدن برق آسا باشد، ناگهان از نفس مي افتد و متوقف مي شود.((فرانسوا ولتر))

بهترين و حقيقي ترين دوستانم از تهي دستانند؛ توانگران از دوستي چيزي نمي دانند.((موزارت))

چون دوستي اختيار كردي، در حال خشم، وي را آزمايش كن؛ اگر با انصاف باشد، دوستي را شايد و اگر نه از وي دوري كن.((لقمان))

دوست، كسي است كه من مي توانم با او صميمي باشم و جلو او با صداي بلند فكر كنم.((رالف والدو امرسون))

دوستان حقيقي اگر از ديده بروند از دل نخواهند رفت.((سيسرون))

دوست، كسي است كه قدر مرا مي داند و براي من ارزش قايل است.((آلبرت هوبارد))

دوست حقيقي مانند نهالي است كه در كوهستان مي رويد و به محض اينكه ريشه هاي خود را به سنگهاي صخره كوه متصل كرد، ديگر طوفانهاي سخت و بادهاي تند قادر به كندن آن نخواهند بود.((آندره توريه))

دوستان دو گونه اند : يكي آنان كه هميشه شما را مي خندانند و از ايشان خيري نخواهيد ديد، ديگر آنان كه عيب شما را مي گويند و شما را به انديشه وا مي دارند؛ قدر ايشان را بدانيد.((ابوالعلاءمُعري))

دوست حقيقي ضعف شما را ستايش نمي كند، بلكه مي كوشد قدرت و نيروي شما را بيدار سازد.((آرنولوكلاسكو))

دوستي هاي ما نيز مانند خانه هاي ما، لباسهاي ما و ماشينهاي ما گاهي نياز به تعمير دارند.((دكتر جانسون))

دوستي كساني كه در هنگام برگشت روزگار با انسان همراهي كرده اند، فراموش شدني نيست.((؟))

دوستان را در خلوت سرزنش كنيد و در ملاء عام تحسين.((لاتيني))

دوستي مثل اسناد كهنه است؛ قدمت تاريخ آن را قيمتي مي كند.((گوته))

دوست همه كس، دوست هيچ كس نيست.((يوردالو))

دوستي با اشخاصي كه درستكار، وفادار و دانا هستند، سودمند است و دوستي با اشخاصي كه خوش ظاهر و چاپلوس و چرب زبانند، زيان آور است.((كنفوسيس))

دوستانت را در نظر خود خوار مدار و خود را نيز در نظر ايشان چنين مكن.((فولر))

كسي كه رفيق خوبي دارد، نياز به آينه ندارد.((؟))

مردم هر كدام آرزويي دارند؛ يكي مال مي خواهد، يكي جمال و ديگري افتخار. ولي به نظر من دوست خوب از تمام اينها بهتر است.((سقراط))

مردم گمان مي كنند تنها دوستي اشخاص بزرگ و معروف برايشان ثمر بخش است، در حال كه اشخاص حقير هم به نوبه خود مي توانند براي ما ثمر بخش باشند و افق حياتمان را با نور و محبت روشن كنند.((لردآويبوري))

من در جهان يك دوست داشتم و آن هم خودم بوده ام.((ناپلئون بناپارت))

نهال دوستي حقيقي آهسته رشد مي كند.((جورج واشنگتن))

هر قدر بيشتر كسي را دوست داشته باشيد، كمتر مغرورش مي كنيد.((مولير))

هر گاه مي خواهي با كسي دوستي كني، بيشتر از همه چيز ببين كه فهم او چه اندازه است، نيك و بد را در چه مي داند، افتخار و اهانت را چه مي شمارد و نيك بختي و بدبختي او در چه چيز است؟((مارك اورل))

يقين داشته باش آن كسي كه عيبهاي تو را در خلوت باز گو مي كند، دوست تو است. زيرا خود را باخشم و كينه تو روبرو مي سازد و از اين كار هيچ باك ندارد. انگشت شمارند كساني كه بتوانند چنين وضعي را تحمل كنند. بيشتر مردم خواستار شنيدن ستايشند و اين ستايش دوستي يكي از بلاهايي است كه بيشتر از هر چيز نوع بشر را مي فريبد و جادو مي كند.((لرو.لاري))

اي كاش دوستان ما مانند دشمنان يكرنگ و ثابت قدم بودند.((كلادستون))

به دوست خود راز دل مگو كه او نيز به دوست خود گويد.((؟))

زن خوش آيند و دوست داشتني زني است كه همه او را مي بينند. به همين علت است كه هنرپيشگان اين همه محبوبيت دارند.((اونوره دو بالزاك))

از اين امر به خود نباليد كه دوستي به شما اجازه مي دهد حرفهاي ناپسند به دوستان صميمي خود بگوييد. هر چه روابط شما با كسي نزديكتر باشد، متانت، احترام و مهرباني بيشتري ضرورت پيدا مي كند.((هولمس))

زماني كه شما به بدبيني خو بگيريد، بدبيني به اندازه خوشبيني مطلوب و دوست داشتني است.((آرنالد بنت))

نيكوست كه ثروتمند باشي و پرتوان، اما نيكوتر آن است كه دوستت بدارند.((اورپيدوس))

دوستي كه خواهش مي كند، فردا وجود ندارد.((ضرب المثل قديمي))

زبان دوستي واژه نيست، معناست.((هنري تورئو))

آنان كه پيروز مي شوند، همان كساني هستند كه از مشورت دوستان بهره مي برند.((ويليام شكسپير))

موفقيت كليد شادي نيست، شادي كليد موفقيت است؛ اگر آن چه انجام مي دهي دوست بداري، موفق خواهي بود.((هرمن كين))

راز شاد زيستن در دوست داشتن است.((جي دونالد والترز))

دوست داشتن بدين معنا است كه خوشبختي خودمان را در خوشبختي ديگران بدانيم.((لوبر تز))

در اين جهان نياز به دوست داشتن و ستايش بيش از نياز نان است.((مادر ترزا))

نصايح دوستانه، پايان بخش اندوه ماست.((ويليام شكسپير))

چاپلوسها تنها، همانند دوست هستند، همانطوري كه گرگ ها به سگ ها شباهت دارند.((مارك تواين))

راه آشتي را كسي بايد بيابد كه خود سبب جدايي شده است.((اُرد بزرگ))

دشمني با خاندان يك بدكار، تنها نشان ترس است نه نيروي انسانهاي خردمند.((اُرد بزرگ))

تنها زندگي كردن، بهتر از رفاقت با نارفيقان است.((پل ورلن))

مشكل بتواني لغزشهاي خود را ببيني. تنها كسي كه خود را دوست مي دارد مي تواند اين لغزشها را ببيند.((اشو))

لذت بردن از كاري كه مي كني، هدفي كه تمام توان خود را به آن معطوف مي داري؛ آنچه كه نمي خواهي از آن ديگري باشد؛ آنچه كه مي خواهي همان باشي، با طبيعت در آشتي، نقشي كه كارگردان در اين نمايشنامه به تو داده است و تو حاضر نيستي كه اين نقش را با رياست جمهوري يا امپراتوري عوض كني، تو را به خرسندي مي رساند.((اشو))

هيچ كس موفق نمي شود، مگر اينكه كار خود را دوست داشته باشد.((ديويد سارنوف))

اگر محصولي را كه برداشت مي كنيد دوست نداريد، بذر آن را خود انتخاب كنيد.((تبليغي بر سر در يك مغازه بذر فروشي در روستاي اهيو آمريكا))

برخي از مردان اگر بخواهند به فضيلت خود، مردانگي خود و صلابت خود دست يابند به دشمناني صادق نياز دارند.((ناپلئون بناپارت))

آدمها ديگر براي سر درآوردن از چيزها وقت ندارند. همه چيز را همين جور حاضر آماده از دكانها مي خرند. اما چون دكاني نيست كه دوست معامله كند، آدمها مانده اند بي دوست.((آنتوان دوسنت اگزوپري))

حتي اگر آدم دم مرگ هم باشد داشتن يك دوست، عالي است.((آنتوان دوسنت اگزوپري))

ما كمتر به ياد مي آوريم كه معلم ما به ما چه آموخته، اما كمتر از ياد مي بريم كه ما را چقدر دوست داشته است.((جان ماكسول))

كوره را براي سوزاندن دشمنان خود آنقدر شعله ور نكن كه شعله اش خودت را بسوزاند.((ويليام شكسپير))

ما داراي روح آسماني و علو طبعي نيستيم كه قادر باشيم دشمنان خود را دوست بداريم، اما دست كم مي توانيم براي سلامت و نشاط خود، آنها را ببخشيم و خطاهايشان را فراموش كنيم.((ديل كارنگي))

من فهميدم كه وطن دوستي و ميهن پرستي به تنهايي كافي نيست و من مي بايست نسبت به هيچ كس بغض و كينه نداشته باشم.((اديت كاول))

به جاي اينكه نسبت به دشمنان خود كينه توزي كنيم، خداوند را شاكر باشيم كه زندگي، ما را همچون آنها بار نياورده است.((ديل كارنگي))

كسي به جز خودم مسئول سقوطم نيست؛ بزرگترين دشمني كه باعث به وجود آمدن سرنوشتي غم انگيز و اندوهبار برايم شده تنها خودم هستم.((ناپلئون بناپارت))

دوستي ميوه دير رسي است.((ارسطو))

نظم و ترتيب يعني انجام دادن كارهايي كه به آن علاقه نداريد تا سرانجام بتوانيد كارهايي را كه به راستي دوست داريد، انجام دهيد.((جان ماكسول))

بدون توجه به اينكه در چه زمينه اي كار مي كنم، دوست دارم آن كاري را كه هنوز انجام نداده ام، انجام دهم.((وودي آلن))

بزرگترين متحد و هم پيمان آمادگي، شجاعت و بزرگترين دشمن آن، ترس است.((جان ماكسول))

هر كسي كه عقايدش را بيش از ساير افراد گروهش دوست بدارد، كارش را از پيش مي برد، اما به تيمش لطمه مي زند.((جان ماكسول))

عشق، سرچشمه بزرگترين منافع بني آدم است و هر آدمي در آغاز زندگي خود هيچ سود و سعادتي را همانند آن نتواند يافت كه: "دوست بدارد و دوستش بدارند."((افلاطون))

عشق، نزديكترين دوست آدميان است و شفابخش دردهايي است كه راه خوشبختي و سعادت را بر بشر فرو بسته اند.((افلاطون))

عشق است كه در ميان مردمان صلح و آشتي برقرار مي كند.((افلاطون))

اگر از دوست خود جدا شدي، مبادا كه بر جدايي اش افسرده و غمين گردي؛ زيرا آنچه از وجود او در تو دوستي و مهر برانگيخته است، اي بسا كه در غيابش روشن تر و آشكارتر از دوران حضورش باشد.((جبران خليل جبران))

گاهي سكوتم دشمن را فرسنگها از مرزهاي خودش نيز به عقب مي نشاند.((نادر شاه افشار))

ديوِ كين و ديوِ سخن چيني گزنده است. سخن چين هرگز جز به دروغ لب نمي گشايد. گفتارش هميشه بي فروغ است. [ افراد ] دو رو و سخن چين از مهر يزدان بي بهره اند و از او در هراسند.((بزرگمهر))

به روزگار شيرين رفاقت سفره خنده بگستريد و نان شادماني قسمت كنيد. به شبنم اين بهانه هاي كوچك است كه در دل، سپيده مي دمد و جان تازه مي شود.((جبران خليل جبران))

دشمني و پادورزي به انسان خردمند انگيزه زندگي مي دهد.((اُرد بزرگ))

سزاوار است دوستي را بخواهي كه به روزهايت تلاش و به شبهايت آرامش بخشد.((جبران خليل جبران))

خوشبختي زماني به دست مي آيد كه شما به كاري كه انجام مي دهيد باور داشته باشيد، آن را خوب بشناسيد و دوست بداريد.((برايان تريسي))

دوستي كه نوميدنامه مي خواند، هميشه سوار بر تو و پيشدار دورخيزهاي بلندت خواهد شد.((اُرد بزرگ))

با اينكه مي دانيم زيبايي و خوبي دشمن هم هستند، چرا اين آب و آتش را در يك وجود مي طلبيم؟((ويليام تن))

انضباط فردي عبارت است از توانايي مجبور كردن خود به انجام كاري كه بايد در زمان معيني به پايان رسد، چه دوست داشته باشيم چه نداشته باشيم.((آلبرت هوبارد))

پادشاهانِ مردم دوست، برگزيدگان پروردگارند.((بزرگمهر))

با مرگ هر دوست ... جزيي از وجود من نيز دفن مي شود ... اما سهم آنان در خوشي ها و لذتهايم، مرا وا مي دارد تا در اين دنياي فاني باقي بمانم.((هلن كلر))

بهترين راه دشمن تراشي، داشتن و به كار انداختن استعداد و لياقت است.((لاروشفوكو))

ميدان جنگ مي تواند ميدان دوستي نيز باشد؛ اگر نيروهاي دو طرف ميدان به حقوق خويش بسنده كنند.((نادر شاه افشار))

ازدواج چيزي جز يك دوستي كه به تصويب پليس رسيده است، نمي باشد.((سارا برنار))

دو چيز اندوه را از بين مي برد: يكي ديدار دوستان و ديگر، سخن دانايان و خردمندان.((ارسطو))