به "یک پارس" خوش آمدید.

کاربران تگ شده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37
Like Tree3پسند شده

موضوع: زنی که تخت جمشید را به آتش کشید

reza1 آنلاین نیست.
    کاربر فعال

پسند شده های دریافتی
    9
    پسند شده های ارسالی
    0

آنتی ویروس شما سیستم عامل کامپیوتر شمامرورگر شما

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :70

ویترین مدال ها

تبلیغات

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoob نمایش پست ها
    سلام رضا

تخت جمشید مکان بهاری شاهان آن زمان بوده و مرکز حکومت شاهان بوده اینجور نبوده که کامل نباشه یا پرده نداشته باشه ممکن داشتن این مکان را گسترش می دادند و قسمت ههای گسترش داده کامل نبوده باشد مثلا ایوان هایش را اضاافه می کردند و ولی قابل سکونت بوده در ضمن تکه های سوخته پرده های تخت جمشید در موزه تخت جمشید وجود دارد که از ابریشم بوده
    اصلا تخت جمشید رفتین و از نزدیک دیدین؟
    چرا پایه ستون ها تراشش نصفه مونده؟
    چرا کندکاری ستون ها نیمه هست؟
    باقیمانده و مخروبه های تخت جمشید و سقفش کجان؟
    اثری از سقف و دیوار اونجا نیست ولی پرده مونده؟؟؟؟

تخت جمشید اثر بسیار مهم و هویتی هست ولی جایی که کامل نشده بود و تو این زمینه اگه بخای منبع هم برات معرفی میکنم

ویرایش توسط ashoob : 10-23-2010 در ساعت 05:42 AM

2. 3 کاربر از پست مفید reza1 سپاس کرده اند .

reza1 آنلاین نیست.
    کاربر فعال

پسند شده های دریافتی
    9
    پسند شده های ارسالی
    0

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anoosh نمایش پست ها
    ممنون از آشوب
    آتش زدن تخت جمشيد توسط اسكندراز مسلمات تاريخ باستان ميباشد ، اصلا اسكندر به انتقام آتش زدن آتن توسط خشايارشادولت شهرهاي يونان را متحد كردو به ايران لشكركشي.

انوش اگه گفته ت درست باشه که خودمون زیر سوال رفتیم؟؟؟؟
    با این گفته اسکندر مقابله به مثل کرده و آتش زدن تخت جمشید در برابر آتش زدن آتن مهد تمدن جهان که چیزی نیست تازه لطف هم کرده
    اصلا ما از اولش هم چشم دیدن دیگران رو نداشتیم
    اون از داریوش که تمدن بین النهرین رو با خاک یکسان کرد اینم از خشایار شاه که اتن مهد تمدن رو اتیش زد
    البته همه اینا رو به این شرط گفتم که گفته خودت درست باشه

4. 3 کاربر از پست مفید reza1 سپاس کرده اند .

!!@Nima آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

پسند شده های دریافتی
    1108
    پسند شده های ارسالی
    1423

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :3037

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اصلا تخت جمشید رفتین و از نزدیک دیدین؟
    چرا پایه ستون ها تراشش نصفه مونده؟
    چرا کندکاری ستون ها نیمه هست؟
    باقیمانده و مخروبه های تخت جمشید و سقفش کجان؟
    اثری از سقف و دیوار اونجا نیست ولی پرده مونده؟؟؟؟

تخت جمشید اثر بسیار مهم و هویتی هست ولی جایی که کامل نشده بود و تو این زمینه اگه بخای منبع هم برات معرفی میکنم

تخت جمشید مکان بهاری شاهان آن زمان بوده و مرکز حکومت شاهان بوده اینجور نبوده که کامل نباشه یا پرده نداشته باشه ممکن داشتن این مکان را گسترش می دادند

رضا جان این حرف اشوب درسته، میتونید به کتاب 3 جلدی تاریخ (ایران باستان) نوشته حسن پیرنیا مراجعه کنید.
    در مورد سقف تخت جمشید چون سقف این بنا از چوب بوده درزمان اتش سوزی از بین رفته.(انوش هم اشاره کرده)

با این گفته اسکندر مقابله به مثل کرده و آتش زدن تخت جمشید در برابر آتش زدن آتن مهد تمدن جهان که چیزی نیست تازه لطف هم کرده

رضا نمیدونم چرا دید نسبت به تاریخ ایران مثل مورخان یونانی میمونه.
    من صحبتم در مورد به اتش کشیده شدن تخت جمشید نبود، میخواستم نظرتون رو راجب این بگید:
    در آن جشن، تائیس آن قدر به اسکندر شراب خوراند که عقل او را در دست گرفت و سپس از او خواست به انتقام معبدی که در آتن توسط خشایارشاه به آتش کشیده شد، پرس پولیس (تخت جمشید) را آتش بزند
    مجسمه آزادی یا تائیسبه مناسبت یکصدمین سالگرد استقلال امریکا به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شد
    بنا بر اعتراف فرانسویان هرگز نباید فراموش نمود الگو برداری ساخت مجسمه از “تائیس ” معشوقه اسکندر است. حتی اگر شباهتهای چهره ی این مجسمه با ایسیس را کنار بگذاریم چه دلیلی دارد فرانسوی ها نمادی از تائیس بسازند و آن را به امریکا هدیه دهند.مگر غربیان در تاریخ هزار خدایی یونان و رم با کمبود الهه مواجه شده بودند که از یک شخصیت نچندان موجه به نام” تاییس ” مجسمه بسازند و انرا تندیس و نماد آزادی قرار دهند.

دقت کردین این مقاله چطوری بحث به اتش کشیده شدن تخت جمشید که با تحریک تائیس صورت گرفته، به امریکا و فرانسه وصل میکنه؟
    تو این مقاله میگه تائیس کنیزی اورشلیمی اسکندر رو برای اتش زدن تخت جمشید تحریک کرده، بنظرتون این درسته یا فقط یه روایته بی اساسه؟
    موفق باشید.....................
    ویرایش توسط !!@Nima : 10-23-2010 در ساعت 10:04 AM

6. 5 کاربر از پست مفید !!@Nima سپاس کرده اند .

reza1 آنلاین نیست.
    کاربر فعال

پسند شده های دریافتی
    9
    پسند شده های ارسالی
    0

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط !!@nima نمایش پست ها
    تخت جمشید مکان بهاری شاهان آن زمان بوده و مرکز حکومت شاهان بوده اینجور نبوده که کامل نباشه یا پرده نداشته باشه ممکن داشتن این مکان را گسترش می دادند

رضا جان این حرف اشوب درسته، میتونید به کتاب 3 جلدی تاریخ (ایران باستان) نوشته حسن پیرنیا مراجعه کنید.
    در مورد سقف تخت جمشید چون سقف این بنا از چوب بوده درزمان اتش سوزی از بین رفته.(انوش هم اشاره کرده)

رضا نمیدونم چرا دید نسبت به تاریخ ایران مثل مورخان یونانی میمونه.
    من صحبتم در مورد به اتش کشیده شدن تخت جمشید نبود، میخواستم نظرتون رو راجب این بگید:
    در آن جشن، تائیس آن قدر به اسکندر شراب خوراند که عقل او را در دست گرفت و سپس از او خواست به انتقام معبدی که در آتن توسط خشایارشاه به آتش کشیده شد، پرس پولیس (تخت جمشید) را آتش بزند
    مجسمه آزادی یا تائیسبه مناسبت یکصدمین سالگرد استقلال امریکا به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شد
    بنا بر اعتراف فرانسویان هرگز نباید فراموش نمود الگو برداری ساخت مجسمه از “تائیس ” معشوقه اسکندر است. حتی اگر شباهتهای چهره ی این مجسمه با ایسیس را کنار بگذاریم چه دلیلی دارد فرانسوی ها نمادی از تائیس بسازند و آن را به امریکا هدیه دهند.مگر غربیان در تاریخ هزار خدایی یونان و رم با کمبود الهه مواجه شده بودند که از یک شخصیت نچندان موجه به نام” تاییس ” مجسمه بسازند و انرا تندیس و نماد آزادی قرار دهند.

دقت کردین این مقاله چطوری بحث تائیس رو به امریکا و فرانسه ربط میده؟
    تو این مقاله میگه تائیس کنیزی اورشلیمی اسکندر رو برای اتش زدن تخت جمشید تحریک کرده، بنظرتون این درسته یا فقط یه روایته بی اساسه؟
    موفق باشید.....................

نیما جان من تاریخ کشورم رو قبول دارم ولی با اغراق درباره ش کلا مخالفم
    ما متمدن بودیم ولی متمدن تر از ماها هم بوده اند
    این درست نیست که همه چیز رو برای ایران و بخاطر ایران بدانیم
    و نتیجه این کار میشه وضعیت امروز
    مهم نیست ما خودمون رو بزرگ بدونیم مهم اینه که دیگران بزرگی ما رو قبول کنند و ما رو بزرگ بدونن
    بنظر من ما داریم تاریخ خودمون رو خراب میکنیم
    اگه امروز ما دیگران رو بی تمدن و بی هویت میخونیم طبیعی هست که اونا هم مارو بی تمدن خواهند دونست
    چه درست و چه غلط الان ابزار دست اون هاست و از هر جهتی از ما جلوتر هستن
    حکایت ما مثل مورچه ای میمونه که میخاست فیل رو بی ارزش بدونه و نهایتا زیر پای فیل له شد
    مطمئن باشید اگه ما دیگران رو بی تمدن ندونیم دیگران هم ما رو متمدن میدونن

در مورد مجسمه هم با فرضی که این گفته ها درست باشه ، آیا فکر نمیکنینن که برا چی این کار صورت گرفته؟؟
    دشمنی خدادادی دارن با ما؟
    چرا فکر میکنیم در طول تاریخ اینا بر علیه ما بودن؟
    چه دلیلی داشته مجسمه دشمنان ما رو بسازن؟
    آیا تمام فکر و ذکر اینا ما بودیم؟؟

به دیگران احترام بزاریم تا مورد احترام واقع بشیم

8. 3 کاربر از پست مفید reza1 سپاس کرده اند .

ashoob آنلاین نیست.
    مدیر بازنشسته

انصاف، برترين خصلت هاست. علی (ع)
    پسند شده های دریافتی
    3289
    پسند شده های ارسالی
    167

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :13388

ویترین مدال ها

ببخشید رضا خان (خونه ما تا تخت جمشید یک ساعت راه )
    بعدم اگه الان از تخت جمشید جز خرابه ای چیزی نمانده به خاطر این که به مرور تحت تاثیر شرایط جوی خراب شده لطفا یه کم اطلاعاتون در این زمینه بالا ببرید در ضمن اگر ایشالا اومدی تخت جمشید یه سی دی بهتون می دن که نمای از گذشته تخت جمشید و و شکوه و جلال آن را می بینید .جدای از این در عین حال کنده کاری های روی دیوارش سالم مانده و که آدم را به تفکر و تحسین وا می دارد .
    .....

10. 5 کاربر از پست مفید ashoob سپاس کرده اند .

reza1 آنلاین نیست.
    کاربر فعال

پسند شده های دریافتی
    9
    پسند شده های ارسالی
    0

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoob نمایش پست ها

ببخشید رضا خان (خونه ما تا تخت جمشید یک ساعت راه )
    بعدم اگه الان از تخت جمشید جز خرابه ای چیزی نمانده به خاطر این که به مرور تحت تاثیر شرایط جوی خراب شده لطفا یه کم اطلاعاتون در این زمینه بالا ببرید در ضمن اگر ایشالا اومدی تخت جمشید یه سی دی بهتون می دن که نمای از گذشته تخت جمشید و و شکوه و جلال آن را می بینید .جدای از این در عین حال کنده کاری های روی دیوارش سالم مانده و که آدم را به تفکر و تحسین وا می دارد .
    آشوب جان من نمیخاستم در مورد تخت جمشید وارد بحث بشم
    ولی محض اطلاع میگم که اطلاعات عمومی تون بره بالا
    بعضی از دکترین تاریخ معتقدند اصلا تخت جمشید کامل نشده و نمای امروزی اون در دوره پهلوی ساخته شده
    دقیق با ذکر منابع بین المللی هم اینو ثابت کردن
    مثلا چندین عکس تاریخی و نقاشی های تاریخی که توسط مسافرین و جهانگرد ها کشیده شده رو با عکس های امروزی مقایسه میکنه( مثلا تو یه جایی از کتابش ده ها عکس و کشیده ها رو از ناصر خسرو با عکس امروزی مقایسه میکنه و عنوان میکنه که چرا فلان پله هایی که در ورودی هست تو این عکس هایی که قدیم گرفته شده یا تصویر هایی که کشیده شده، نیست؟ چرا فلان سر ستون تو عکس های صد سال پیش نیست ولی امروز هست؟)

گذشته از اونها مخروبات و بازمانده تخریبات کجا رفتن؟ در فرض مثبت اگه دیواری بوده و خراب شده و خاکش رو هم حمل کردن ، چرا این دیوارها پی نداره؟ پی رو که از خاک نمیریزن طبیعتا باید از سنگ باشه و برا دیوار به اون عظمت هم باید پی بزرگ و عمیقی کنده باشن
    چرا تراش ستون ها نیمه کاره هست؟ چرا پایه ستون ها نیمه تراش خورده؟
    و بسیاری از این موارد

البته اینا نظرات من نیست و نظرات و یافته های دکتر ناصر پور پیرار هست که از منابع معتبر بین المللی در یافته هاش استفاده کرده و ازمنابع داخلی استفاده نکرده
    کتابش در ایران چاپ نشده و تا جایی که من میدونم ممنوعیت چاپ داره ولی تو چند کشور به چاپ رسیده
    چند سی دی تشریحی هم داره که کمیاب هست ( من که خودم تو دوره خوابگاهی دیدم)

متاسفانه تنها نقدی که تونستیم بکنیم این بود که گفتیم فلانی یهودی هست

12. 3 کاربر از پست مفید reza1 سپاس کرده اند .

anoosh آنلاین نیست.
    حرفه ای

هر که به این خانه درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید ...
    پسند شده های دریافتی
    13985
    پسند شده های ارسالی
    14843
    نوشته های وبلاگ
    16

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :30631

ویترین مدال ها

داستانسرايي ميكني رضا ! تخت جمشيد رو زمان بهلوي ساختن ؟ كي ميتونه جنين ادعايي كرده باشه ؟ تخت جمشيد بخاطرسيل تمامي به زير خاك رفته بود ، اين قسمتهايي كه امروز سالم باقي مانده را از زيرخاك بيرون اومده عكسها و نقاشيهايي كه زمان مظفرالدين شاه به بعد موجوداست كاملا نشان ميدهد كه افراد بسياري مشغول كنارزدن خاكها هستند . قبلاهم كفتم تمدن بين النهرين رو بزوال بود هخامنشيان تلفيقي از تمام تمدن بين النهرين بود دروازه ملل نمادي آشوريست . هخامنشيان بدنبال زمين بودند همين باعث ميشه تا مصروصحراي آفريقا تا سيبري و جنكلهاي توندرا تا هندو مرز جين بروند و داريوش بكويد اكرميخواهيد وسعت سرزمين مرا ببينيد به تخت من نكاه كنيد ، اينك نيزه مرد بارسي بيرون بارس مي افتد . تفاوت هخامنشيان با سايرين در احترامي بود كه به ملتهاي مغلوب درجنك ميكذاشتند .

14. 3 کاربر از پست مفید anoosh سپاس کرده اند .

reza1 آنلاین نیست.
    کاربر فعال

پسند شده های دریافتی
    9
    پسند شده های ارسالی
    0

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anoosh نمایش پست ها
    داستانسرايي ميكني رضا ! تخت جمشيد رو زمان بهلوي ساختن ؟ كي ميتونه جنين ادعايي كرده باشه ؟ تخت جمشيد بخاطرسيل تمامي به زير خاك رفته بود ، اين قسمتهايي كه امروز سالم باقي مانده را از زيرخاك بيرون اومده عكسها و نقاشيهايي كه زمان مظفرالدين شاه به بعد موجوداست كاملا نشان ميدهد كه افراد بسياري مشغول كنارزدن خاكها هستند . قبلاهم كفتم تمدن بين النهرين رو بزوال بود هخامنشيان تلفيقي از تمام تمدن بين النهرين بود دروازه ملل نمادي آشوريست . هخامنشيان بدنبال زمين بودند همين باعث ميشه تا مصروصحراي آفريقا تا سيبري و جنكلهاي توندرا تا هندو مرز جين بروند و داريوش بكويد اكرميخواهيد وسعت سرزمين مرا ببينيد به تخت من نكاه كنيد ، اينك نيزه مرد بارسي بيرون بارس مي افتد . تفاوت هخامنشيان با سايرين در احترامي بود كه به ملتهاي مغلوب درجنك ميكذاشتند .

داستان مال من نیست
    مال یکی از دکترین تاریخ مطرح کشور هست
    طبیعتا دکترین بالاتر و با اطلاعات تاریخی بالاتر از من و شما هم بودند ولی نتونستن جواب علمی بده بهش
    تنها نقدی به ایشون شده اینه که یهودی هستن
    اینم که خودتون بهتر از من میدونید نقدی جاهلانه و از روی عدم جواب علمی هست

16. 3 کاربر از پست مفید reza1 سپاس کرده اند .

anoosh آنلاین نیست.
    حرفه ای

هر که به این خانه درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید ...
    پسند شده های دریافتی
    13985
    پسند شده های ارسالی
    14843
    نوشته های وبلاگ
    16

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :30631

ویترین مدال ها

نه جانم ! اكر منظورت ناصر بوربيرار هست كه مثال ديوانه اي بود كه سنكي به جاه انداخت كه صد عاقل نميتونن بيرونش بيارن ! از استاد خودم برسيدم جرا جوابش رو نميديد ؟ جرا دكترنوايي يا باستاني باريزي يا دكترشعباني مقاله اي نمي نويسند تا جوابش رو بدن ؟ كفت اكر جوابي بهش بديم يعني به حرفهاش اهميت داده شده درحاليكه همه بي ارزشند فقط با جنبه طنز بخوانيد و لبخند بزنيد !

18. 4 کاربر از پست مفید anoosh سپاس کرده اند .

!!@Nima آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

پسند شده های دریافتی
    1108
    پسند شده های ارسالی
    1423

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :3037

ویترین مدال ها

تبلیغات

پورپيرار كه همواره شيفته‌ي مقدمه نويسي بر كتاب‌ها است، در مقدمه‌اي دو صفحه‌اي كه بر اين كتاب نوشته، عصر هخامنشي را «مبشر راستي و برابري و آزادي و عدالت» معرفي كرده و آن را باعث غرور ايرانيان دانسته و حتا نوشته است «هنوز ايرانيان به جهان با همان ويژگي‌هاي ديرين و نخستين خود، يعني پندار و كردار و گفتار نيك شناخته مي‌شوند …» جالب است كه تا اين زمان، پورپيرار موضعي مثبت در قبال هخامنشيان و ايران باستان داشته است، اما چندي بعد، آن ويراستار علاف سابق به ناگاه تحول شخصيت يافته، يك شبه تبديل به نويسنده‌اي انقلابي و پرآوازه و «مورخي دانشمند !!!» مي‌شود و به خصم خبيث و دشمن درجه يك هخامنشيان و ايران باستان (به طور كلي) مبدل مي‌گردد. او با انتشار مجموعه كتاب‌هايي چون «دوازده قرن سكوت» و «پلي برگذشته» (از طريق انتشارات خودش) كل تاريخ ايران باستان را به لجن مي‌كشد و بسياري از مورخان و دانشمندان ايراني و اروپايي را به باد دشنام و اهانت مي‌گيرد و مدام در مدح و ستايش تمدن و فرهنگ عالي اعراب (!!!) سخن پردازي مي‌كند؛ و شگفتا كه محافل علمي و فرهنگي كشور سكوتي معنادار در برابر گستاخي و بي‌شرمي اين اعجوبه‌ي خود فروخته روا داشته‌اند. اما امروزه، با توجه به سوابق و عملكرد پورپيرار، كسي شك ندارد كه او به مزد و سفارش سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي عرب و به تأييد مقامات جناح عرب (!) به توليد فله‌اي چنان ياوه‌‌هاي خردسوزي روي آورده است.
    گزافه‌گويي‌ها و خيال‌بافي‌هاي پورپيرار در مجموعه نوشته‌هاي‌اش، بر سه محور استوار است: 1. تحسين و تقديس اعراب 2. وحشي و پليد توصيف كردن تاريخ و تمدن ايران باستان (اعم از دين زرتشت، و دودمان‌هاي هخامنشي تا ساساني) 3. بدنام كردن مفاخر ملي و دانشمندان شهير ايراني؛ از فردوسي بزرگ تا روان‌شاد زرين‌كوب.
    اما تلاش اصلي و عمده‌ي پورپيرار «نشان دادن توطئه‌ي يهود در جهت جعل و تحريف تاريخ ايران و نابودسازي اعراب» است!! او مي‌گويد تمام حوادث و روي‌دادهاي مربوط به تاريخ ايران باستان به دست يهوديان شكل گرفته و هر آن چه از تاريخ و تمدن ايران پيش از اسلام بر جاي مانده است، همگي حاصل كوشش و چاره‌جويي يهوديان بوده است!!
    ویرایش توسط !!@Nima : 10-23-2010 در ساعت 01:44 PM

20. 4 کاربر از پست مفید !!@Nima سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)