آموزش درست کردن ایمیل و ارسال ودریافت ایمیل
سوالات زیادی برای ما ارسال شده که حاوی :چگونه ایمیل درست کنیم؟یا چگونه ایمیل ارسال و دریافت کنیم ؟ ایمیل چیست؟چگونه با ایمیل عکس ارسال و دریافت کنیم ؟ بر آن شدیم تا اکثر مطالب مورد نیاز در رابطه با ایمیل آورده شود وامید است به پاسخ خود دست یابید .
يكي از دلايل محبوبيت Yahoo! استفاده از خدومات صندوق پست الكترونيكي رايگان آن مي باشد . شما مي توانيد از اين طريق نامه ، عكس ، فيلم و كلاً هر فايلي را براي دوستانتان ارسال داريد . البته حجم صندوق پست الكترونكي رايگان شما ش مگا بايت است ، ولي در صورت نياز به فضاي بيشتر ( تا 30 مگا بايت ) ميبايست آن را از Yahoo! خريداري نماييد .
در صورتيكه در Y.msg ثبت نام كرده باشيد ، با شناسه و اسم رمزتان مي توانيد وارد Yahoo!Mail شويد . در غير اين صورت بايد براي خود يك صندوق پست الكترونيكي ايجاد نماييد .
حالت اول :
فرض مي كنيم شما قبلاً در Y.msg ثبت نام نموده ايد براي ورود به صندوق پستي در صفحه ي خانگي Yahoo! در بالاي صفحه ، آيكون Check Mail را كليك نماييد ( و يا در خط سوم بالاي صفحه ي اصلي Yahoo! روي كلمه ي Mail كليك نماييد ) .
- در صورتيكه براي اولين بار است كه از شناسه و اسم رمز Y,msg در Yahoo! Mail استفاده مي كنيد صفحه اي باز خواهد شد و شما مي توانيد در آن نام ونام خانوادگي خود را وارد نماييد . در واقع با اين مشخصات در Yahoo! Mail ثبت نام مي كنيد .
حال دكمه ي Set me up را كليك نماييد تا وارد صفحه ي اصلي Yahoo ! Mail شويد . در دفعات بعدي ديگر صفحه اي باز نخواهد شد .
حالت دوم : چنانچه در Y.msg ثبت نام نكرده باشيد و يا اينكه بخواهيد آدرس Email جديد براي خود ايجاد نماييد مي بايست مانند حالت اول آيكون Check Mail در صفحه خانگي Yahoo ! را كليك كرده ، سپس در صفحه بعدي با خالي گذاشتن قسمت مربوط به شناسه و اسم رمز روي Sign up now كليك نماييد .
- حال در صفحه ي جديد در كادر اول يعني File Edition روي Sign Me UP كليك كنيد .
- در اين حالت صفحه اي باز مي شود كه اطلاعات لازم را به ترتيب زير بدلخواه در قسمت هاي مربوطه وارد مي نماييد :
- Yahoo ! ID : يك كلمه يك چند جزيي است كه با آن نام در Yahoo ! شناخته خواهيد شد . سعي كنيد در اين نام از اعداد نيز استفاده نماييد تا احتمال تكراري بودن آن پايين آيد . در بين حروف مي توان از علامت Underline ( Shift منها ) استفاده كرد .
- Password : يك اسم رمز حداقل 4 حرفي در اين كادر و كادر بعدي وارد نماييد .
- Security Question : با كليك روي فلش كناري اين كادر ، يك جمله سوالي از اين قسمت انتخاب كنيد .
- Your Answer : پاسخ سوال مذكور را در اين قسمت وارد نماييد .
در مواقعي كه اسم رمز را فراموش نماييد ، با پاسخگويي به اين سوال قادر به ورود به صندوق پستي خود خواهيد بود .
- Birthday : تاريخ تولدتان را ( سال ميلادي ) بترتيب ماه ، روز و سال در اين بخش وارد نماييد .
- Current Email : يك آدرس Emile مجازي ( واقعي يا غير واقعي ) وارد نماييد .
- First Name & Last Name : نام كوچك و نام خانوادگي را در صورت تمايل وارد كنيد .
- Language : بطور پيش گزيده روي انگليسي تنظيم شده كه قادر به تغيير است .
- Zip / Postalcode : عدد 12345 را در اين بخش وارد كنيد .
- Gender : معرف جنسيت شماست .
- Occapation : شغل ، حرفه يا مشغوليات خود را در اين بخش وارد نماييد .
- Peple Search : با علامت زدن در مقابل اين گزينه ، نام شما به قسمت Peple Search يا هو ! اضافه مي شود تا كاربران ياهو! قادر به يافتن آدرس Emile شما باشند .
- Contact : ميزان علاقه ي شخصي خود به هر يك از موضوعات ذيل اين بخش را با تيك زدن كنار آن مشخص كنيد تا نامه هايي در آن زمينه برايتان ارسال گردد .
- در آخر ، يك كلمه در كادر مستطيل شكل به صورت غير واضح بچشم مي خورد .
در صورتيكه قادر به خواندن آن هستيد ، آنرا در كادر مقابلش تايپ نموده ، سپس دكمه ي Submit this form را كليك كنيد . چنانچه كلمه ي مزبور و يا هر يك از اطلاعات ديگر را غلط وارد نماييد ، صفحه ي ديگري باز مي شود كه در آن غلطها برنگ قرمز باطلاع شما ميرسد كه بايد مجدداً اطلاعات خواسته شده را وارد نماييد .
در صفحه ي جديد چنانچه تمايل به دريافت نامه هاب روزانه يا هفتگي پيرامون موضوعات مشخصه را داريد ، با موضوعات مقابل هر يك ( و يا رها ساختن آن ) و كليك روي دكمه ي Continue to Yahoo ! Mail منتظر باز شدن صفحه ي اصلي Mail بمانيد .
صفحه Mail home از امكانات ويژه اي برخوردار است كه به ذكر آنها مي پردازيم .