آخه یکی نیست بگه اینم شد سئوال که از بچه ی چهار پنج ساله می پرسی؟! یعنی چی که ازشون سئوال می کنی کدوم کارهای شخصی شون رو خودشون انجام می دن؟! نکنه توقع داشتی بهت بگن آپولو ۱۶ ای که می خوان اختراع کنن رو به تنهایی دارن می سازن؟!
در همین راستا اخیراً “اوج نیوز” مصاحبه ای با خاله نرگس ترتیب داده است که در این متن به تحلیل قسمت هایی از آن می پردازیم.
(۲)
بر اساس تحقیقات به عمل آمده خاله نرگس بیش از اندازه شکست نفسی دارد؛ تمام کارشناسان معتقدند مجری توانمندی مانند خاله نرگس حیف است در برنامه ی کودک بماند!
خاله نرگس در مورد قضیه ی فرنود گفت: “روی آنتن زنده هر اتفاقی ممکن است بیفتد و مجری باید توانایی جمع کردن قضیه را داشته باشد.” در همین راستا تقاضامندیم به منظور شایسته سالاری هر چه بیشتر در سال های آتی مناظره های انتخاباتی با مجری گری خاله نرگس برگزار شود.
زیراکه ایشان توانایی جمع کردن هر قضیه ای را دارند. مثلاً اگر خدایی ناکرده یکی از کاندیداها، دیگری را به دزدی متهم کرد؛ خاله نرگس می تواند بگوید: “چی؟! توی کارهای خونه به خانومت کمک نمی کنی؟! نه نه نه نه! اشتباهه! اشتباهه!”
(۳)
خاله نرگس همچنین گفته اند: “همواره ممکن است یک کودک جمله ای بگوید که بر خطرناک بودنش واقف نیست و ما باید توان جمع کردن قضیه را داشته باشیم.”
خواهشاً یکی بیاید برای ما شرح دهد اینکه فرنودخان [...] خودش را خودش می شورد، کجایش خطرناک است؟! آیا [...] به خودیه خود خطرناک است یا اینکه یک بچه ی پنج ساله [...]اش ر خودش بشورد خطرناک است؟!
در همین راستا به خاله نرگس اعلام می شود: پس شما کلاً نمی دونی خطرناک یعنی چی!
(۴)
خاله نرگس همچنین گفته اند: “در کل بد نیست گاهی اوقات در برنامه تنوعی ایجاد شود.” در همین راستا پیش بینی می شود از این پس شاهد شنیدن چنین دیالوگ هایی در این برنامه باشیم:
- بچه ها کی کارهای شخصی اش رو خودش انجام می ده؟!
* من! من!
- اسمت چیه؟!
* فرنود!
- فرنود تویی؟! تو اینجا چیکار می کنی؟! مگه ممنوع التصویر نشده بودی؟! این بار نمی خواد حرفی بزنی! همه ی دنیا فهمیدن تو چیکار بلدی انجام بدی! … آهان! شما بگو پسر خوب، چیکار می کنی؟!
* من وقتی می رم حموم، خودم [...] می شورم!
- چی؟! پنکه رو خودت روشن می کنی؟! نه نه نه نه! اشتباهه! اشتباهه!
نتیجه گیری اخلاقی: نمردیم و معنای تنوع در برنامه ها را هم متوجه شدیم! در همین راستا برای متنوع شدن برنامه های تلویزیون – البته به سبک خاله نرگس(!)- پیشنهاد می کنیم ماشین لباس شویی و پنکه و یخچال تلویزیون را بیشتر کنند!
(۵)
اگر در حال حاضر همه چی آرومه و هیچ بحرانی نداریم بایستی مدیون هوش و ذکاوت بالای خاله نرگس باشیم! ایشان گفته اند: “جمع کردن ماجرای فرنود، مدیریت بحران بود.”؛
پیشنهاد می شود ایشان که اینقدر مدیریت بحرانشان بالاست را به سومالی صادر کنیم تا بحران قطحی در آنجا را هم با این علم بالایشان به طور کامل حل و فصل نمایند!
(۶)
سئوال پایانی: مادر و پدر فرنود هفته ها تلاش کردند تا به کودکشان بیاموزند کارهای شخصی اش را خودش انجام دهد و فرنود بابت این کار از طرف آنها تشویق هم شده بود؛ اما خاله نرگس به او گفت: “نه نه نه نه! اشتباهه! اشتباهه!” حالا چه کسی مسئول این جریان است؟! بنده خدا فرنود حرف مادر و پدرش را گوش کند یا خاله نرگس را؟! یعنی خاله نرگس منظورش این بود فرنود از این پس دیگر [...]اش را خودش نشوید؟! کلاً یعنی چه؟! یکی جواب این سئوال فلسفی ما را بدهد!
1پارس قصد توهین به هیچ شخصی را ندارد و این مطلب صرفا جهت طنز و سرگرمی است.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]